Link11: durván nő a DDoS-támadások száma

ddos 404A Link11 szerint a DDoS-támadások drámaian, 70 százalékkal növekedtek, ráadásul a támadások átlagosan mindössze 14 másodperc alatt érik el a kritikus szintet, szemben a 2022-es 55 másodperccel.

A kiberbiztonsági társaság jelentése hangsúlyozza a fenyegetések növekvő összetettségét, valamint a mesterséges intelligencia alapú és automatizált biztonsági megoldások kritikus szerepét a kibertér ellenálló képességének megerősítésében. A politikai indíttatású támadások jelentősen hozzájárultak a megugráshoz, és világszerte kiemelkedő szervezeteket, köztük a német szövetségi államokat, az Európai Beruházási Bankot és a Microsoftot célozták meg — álla Link11 jelentésében.

A geopolitikai feszültségek világszerte hozzájárultak a DDoS-támadások gyors eszkalációjához, különösen a kritikus infrastruktúrát, közintézményeket és politikai szervezeteket célozva. A folyamatban lévő konfliktusok, különösen Oroszország és Ukrajna között, valamint Izraelben, a szervezett csoportok által elkövetett, politikai indíttatású DDoS-támadásokat táplálták.

A jelentés a megfigyelt forgalom kétharmada gépi alapú, ami a bot-tevékenység elterjedtségét jelzi. Rámutatnak arra is, hogy a webes alkalmazások és API-k által jelentett fokozott biztonsági kockázatra, amelyet a javítatlan szoftverek kritikus sebezhetőségei súlyosbítanak. Az Apple-nek az Európai Unió által adott megbízás, hogy nyissa meg interfészeit harmadik fél szolgáltatók előtt, tovább fokozza a fokozott biztonsági intézkedések szükségességét ezen a területen. Ezen túlmenően a mesterséges intelligencia által vezérelt robotok jelentette növekvő fenyegetés is jelentős kihívást jelent, mivel az előrejelzések szerint 2027-re 131 százalékkal nő az online botcsalások száma.

Jens-Philipp Jung, a Link11 csoport vezérigazgatója: „A kiberincidensek hatása kockázatalapú, holisztikus kiberbiztonsági stratégiát igényel. Arról van szó, hogy biztonságos környezetekkel tegyük lehetővé az innovációt és a növekedést, és a biztonsági koncepciókat versenyelőnyökké alakítsuk.”


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Kozmikusmüon-detektálás: új kutatócsoport a Wigner FK-ban

csü ápr 4 , 2024
ShareTweetPinShareKozmikusmüon-detektáláshoz kapcsolódó földtudományi és geotechnikai alkalmazások fejlesztésén dolgozó új kutatócsoportot alapított Oláh László a Wigner Fizikai Kutatóközpontban (Wigner FK). Oláh Nagyenergiás Geofizika Kutatócsoportjának kutatásai többek között a vulkáni és légköri veszélyek értékelése, a bányák feltárása, az épített infrastruktúrák szerkezetének passzív és roncsolásmentes felmérése, valamint a müonok nyomkövetésén alapuló helymeghatározás navigációs […]
Szakuradzsima-tűzhányó müonos "röntgenképe"

És még ez is...