Példát statuálnának a kamu webáruházat működtetető csalóval

webáruházCsaknem kétszáz embert csapott be egy valójában nem létező webáruházat létrehozó borsodi férfi, aki ellen csalás miatt Zalaegerszegen emeltek vádat.

A borsodi kistelepülésen élő férfi 2020 óta működtetett egy olyan weboldalt, amire a közösségi oldalakon elhelyezett hirdetései után jutottak a vásárlók. Elsősorban fényképek és rövid videók megosztásával népszerű és közkedvelt cipők, ruházati termékek, kiegészítők eladására irányuló hirdetéseket adott fel, de a termékek valójában nem álltak rendelkezésére. A férfi célja csupán az volt, hogy az eladási árként feltüntetett összeget megszerezze. Ennek érdekében több olyan profilt hozott létre, amivel azt a látszatot keltette, hogy a megrendelések teljesítése egy, a közhiteles cégnyilvántartásba hivatalosan bejegyzett cég által működtetett webáruházon keresztül történik.

A hirdetésekben szereplő linkre kattintva a megrendelők egy szabályosan működő webáruház látszatát keltő oldalra jutottak, ahol lehetőség volt a termékek típus, márka, méret szerinti kiválasztására. A férfinek azonban internetes kereskedelemre nem volt engedélye, az eladásra kínált termékeket pedig olyan kedvező áron, illetve vonzó akciókkal kínálta a kereskedelmi forgalomban lévő árakhoz képest, hogy arra minél több megrendelő jelentkezzen, ezáltal minél több bevételhez jusson. A megtévesztett vásárlóktól a férfi a megrendelések visszaigazolását követően minden esetben a saját bankszámlájára kérte előre utalni (Vajon miben reménykedett, hogy megúszhatja a lebukást? A -szerk- megj.) a termékek vételárát, a csalárd módon megszerzett másfél millió forintot pedig saját céljaira fordította.

Az ügyészség 185 rendbeli csalás bűntette miatt emelt vádat a férfi ellen, aki a bűncselekményeket beismerte. A vádiratban felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozta a zalaegerszegi ügyészség.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

E-közigazgatás: Nagy idők jönnek

csü szept 14 , 2023
ShareTweetPinShareA Nemzeti Digitális Állampolgárság Program célja, hogy 2026-ra az állampolgárok szinte minden közigazgatást érintő ügyet képesek legyenek online, elsősorban hordozható eszközökön intézni. A Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára, György István a Lechner Tudásközpont konzorciumvezetésével megvalósított, az állampolgári azt mondta. „Átléptünk az ügyfélbarát, szolgáltató állam korszakába”, egyszerűsítettük az eljárásokat, csökkentettük a […]
György István, a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára

És még ez is...