150 millió forint kapott a londoni „magyar” startup

A Molin.ai befektetőiA Molin.ai Ltd. -egy idén alapított mesterséges intelligencia (MI) alapú szoftverfejlesztő társaság-, sikeresen lezárta pre-seed befektetési körét, összesen 150 millió forintos tőkebefektetéssel.

A Molin.ai-t három alapító hozta létre: Tóth Benedek, Alexandru Rosianu, valamint Tóth Gergely. A csapat dinamikájának köszönhetően a Molin.ai növekedési pályája is előre nem látott mértékben ugrott meg, rövid idő alatt húszezer regisztrált felhasználójuk lett. Az elmúlt tíz évben 2014-ben tanúja voltam az első hangalapú asszisztenseknek, 2017-ben a társalgási MI hype-nak, 2023-ban pedig a GPT-4 emberhez hasonló képességeinek. A következő tíz évben a Molin.ai hasonló hatással lesz az online vállalkozásokra és a számítógépekkel való interakciókra. Az e-kereskedelem forradalmasítása csak az első lépés – mondta Rosianu. A befektetés lehetővé teszi a további növekedést és a nemzetközi piaci terjeszkedést.

A Molin.ai jelenlegi terméke egy beépíthető chatbot, amely akár tíz százalékkal is képes növelni a webshopok bevételeit, miközben az ügyfélszolgálati munka hetven százalékát automatizálja. A Molin több mint 92 nyelven tud kommunikálni és képes beszélgetés közben nyelvet váltani, így a korábban csak helyi piacon működő webshopok most nemzetközi szinten is terjeszkedhetnek. Hamarosan további funkciókat is bevezet, mint például automatikus rendeléslemondás, hibás termékek átvétele és visszatérítés. „Hiszünk abban, hogy a mai világban egy megfelelő MI eszközzel egy ember is képes lehet üzemeltetni egy hatalmas webshopot” — mondta Tóth Benedek.

A befektetők egy jövőbeli víziót finanszíroznak

A startup első nekifutásra egy tévéműsorban 75 millió forintot kapott a befektetőktől, Balogh „Petya” Pétertől (STRT Holding Zrt.), Balogh Leventétől (Szentkirályi Magyarország Kft.) és Moldovan Andrástól (Jack’s Burger Kft.). Mindannyian egyenként 25-25 millió forintot fektettek be, fejenként három-három százalékos tulajdonrészért cserébe. Majd Küzmös László (Get Work Trend Kft.) is csatlakozott, aki 75 millió forintot fektetett a londoni székhelyű cégbe. (Nem tévedhetünk nagyot, ha úgy saccoljuk, hogy ezért a pénzért kilenc százalék részesedést szerzett Küzmös. A -szerk- megj.)

„Mint befektető, célunk az innovatív technológiák és piacformáló szereplők támogatása. A Molin AI-al való befektetésünk ezt a szemléletet tükrözi: egyedülálló AI megoldást kínál az e-kereskedelemben, újraértelmezve az online vásárlási élményt. Ez nem csak egy cég, hanem egy jövőbeli vízió finanszírozása. Izgatottan várom, hogy részese lehessek egy olyan útnak, ami globálisan átalakítja az online vásárlási élményt” – nyilatkozta Balogh.

Föld, világA globális e-commerce piac mérete jelenleg nagyjából 4,2 billió dollár, több mint 24 millió webshop működik világszerte. Az MI fejlesztésekbe való befektetések mérete jelentősen nőtt az elmúlt években, és várhatóan tovább fog növekedni, mivel a piac a személyre szabott vásárlói élmények és automatizált megoldások felé mozdul el.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Jönnek a komoly kiskereskedelmi MI-alkalmazások

ked dec 26 , 2023
ShareTweetPinShareLassan eredményt hoznak a mesterséges intelligenciával (MI) támogatott kiskereskedelmi alkalmazások – véli Richard Clarke. A Fujitsu fogyasztói iparágakért felelős globális értékesítési vezetője szerint csak az üzletileg valóban életképes forgatókönyvek lesznek sikeresek. Az első hosszú távon értéket teremtő alkalmazási példák megjelenése 2024-ben várható. A természetes nyelvi chatbotok jól teljesítenek, de olyan […]
kosár

És még ez is...