Amikor beadjuk a jelentkezésünket egy szimpatikusnak vélt hirdetésre, akkor ezt abban a reményben tesszük, hogy meghívást kapunk egy állásinterjúra. Mégis, kevés stresszesebb élmény van annál, mint amikor ez megvalósul, és azon kapjuk magunkat, hogy már csak pár nap választ el minket a személyes beszélgetéstől.
Különösen igaz ez akkor, ha nem vagyunk kimondottak szószátyár típusok, és görcsbe rándul a gyomrunk, ha arra gondolunk, hogy egy olyan beszélgetést kell lefolytatnunk, aminek bizony nagy tétje van.
Oldjuk a feszültséget!
Nagyon fontos, hogy amennyire csak lehetséges, oldjuk a feszültséget azzal, hogy több álláshirdetésre is beadjuk a jelentkezésünket az IT-NAV Hungary weboldalon. Ha ugyanis így teszünk, akkor nem fogjuk azt érezni, hogy egyetlen állásinterjún múlik az egész életünk.
Hogy miért érdemes ezt az oldalt használni? Erre a kérdésre az ITNav.hu Miért válasszon minket menüpontjában részletes és meggyőző választ kapunk.
Adjuk önmagunkat!
Amikor már az interjúra készülünk, akkor semmiképp se akarjunk másnak látszani, mint akik valójában vagyunk. Ez nagyon rossz taktika, ugyanis a hazugságot egy tapasztaltabb toborzó azonnal kiszúrja, de ha át is megyünk a rostán, és felvételt nyerünk, nagyon kellemetlen helyzetbe kerülhetünk, ha kiderül, hogy korábban valótlanságokat állítottunk magunkról.
Válasszunk megfelelő öltözetet!
Bár a kinézet nem minden, mégis sok múlhat rajta, éppen ezért nem árt odafigyelni, hogy mit viselünk az interjún. Az öltözékünket minden esetben a megpályázott pozíció szerint kell megválasztani.
Ha nem kifejezetten ügynöknek, értékesítőnek vagy valamilyen vezetőnek jelentkeztünk, akkor nem feltétlenül kell öltönybe vagy nadrágkosztümbe bújnunk, de azért érdemes a kicsit csinosabb casual stílus keretein belül gondolkodni.
Készüljünk kérdésekkel!
Kevés szimpatikusabb dolog van annál, mint amikor egy állásinterjún a potenciális jelölt kérdéseket tesz fel. Ez ugyanis két dolgot is elárul róla: az egyik, hogy alapos, és nem mindegy neki, hogy milyen cégnél fog dolgozni, a másik pedig, hogy őszintén érdekli a meghirdetett pozíció, és nem csak azért jelentkezett rá, mert szüksége van a pénzre.
Legyen bérigényünk!
Bár a fizetést minden esetben a cég határozza meg, azért nem árt, ha van egy konkrét bérigényünk, az állásinterjún ugyanis meg szokták kérdezni, hogy mi az elképzelésünk. Ilyenkor pedig jó fényt vet ránk, ha tudjuk, hogy mekkora az az összeg, ami a piacnak is megfelelő, és amiért szívesen is dolgoznánk.
Figyeljünk a nonverbális kommunikációra!
Végül, de nem utolsósorban arra is érdemes odafigyelni, hogy a testtartásunkkal, mimikánkkal, mozdulatainkkal mit közvetítünk magunkról. Ezek is nagymértékben hozzájárulnak ugyanis ahhoz, hogy kellőképpen magabiztosnak, barátságosnak és érdeklődőnek lássanak minket.
Ezek voltak tehát azok a tippek, tanácsok, amiket érdemes megfogadnunk ahhoz, hogy sikeresen szerepeljünk az interjún, és elnyerhessük a meghirdetett pozíciót.