Felülvizsgálta ötéves növekedési tervét a Delta Technologies

Delta BUXA Delta Technologies Nyrt. igazgatósága felülvizsgálta a társaság ötéves stratégiáját, amelyet az október 27-i éves közgyűlésen mutatnak be. Ebben az árbevétel háromszoros növekedésével, valamint újabb akvizíciókkal számolnak.

A tőzsdén jegyzett informatikai társaság közleménye szerint a Delta Technologies 19,05 milliárd forintos nettó árbevétel mellett 869 millió forint EBITDA-val (kamatfizetés, értékcsökkenés és adózás előtti eredmény) és 4,6 százalékos EBITDA-marzzsal, valamint 217 millió forint átfogó jövedelemmel terjeszti a június 30-ával zárult üzleti évről szóló jelentést elfogadásra a közgyűlés elé. Az öt évre szóló, frissített stratégia szerint a társaság a 2023. július 1. és 2024. június 30. közötti üzleti évre 29,5 milliárd forintos árbevétellel és 1,1 milliárd forintos EBITDA-val tervez. Az árbevétel 2028-ra már 59 milliárd forintra, az EBITDA 7,3 milliárd forintra emelkedhet. A növekedési célokhoz a Delta Technologies a magasabb hozzáadott értékű területek felé fordul és további felvásárlásokat tervez. A napokban bejelentett kétmilliárd forintos zártkörű tőkebevonás már ennek jegyében történt: ilyen és hasonló műveletekből származóan a következő években mintegy hatmilliárd forintot kívánnak akvizíciókra fordítani.

Elsősorban olyan kkv-kban kívánnak részesedést vásárolni, melyek speciális knowhow-val rendelkeznek az egészségügy, az oktatás, illetve az Ipar 4.0 területén, akár valamilyen egyedi fejlesztésű szoftver vagy egyéb technológiai termék formájában. A Delta csoport is részben ezekre a területekre kíván koncentrálni a jövőben, ugyanakkor ennél szélesebb tevékenység-portfólióval: az energiahatékonyság, az épületinformatika, az ipari automatizáció és a különböző közintézményi smart megoldások szegmensében várják a legnagyobb növekedést. Közlésük szerint mintegy félszáz cég kerülhet a társaság célkeresztjébe, ezek jellemzően 800 millió és 1,5 milliárd forint árbevétellel, 100-200 millió forint EBITDA-val és pozitív cash-flow-val rendelkező, legalább harminc-negyven fős társaságok.

A növekedés finanszírozása miatt osztalékfizetés középtávon várható, rövid távon korlátozottak erre a lehetőségek. A társaság tőkepiaci stratégiájában célként jelölték meg a BUX-indexbe kerülést, valamint kategóriaváltást a standardból a prémium kategóriába.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Pölöskeiné szerint a szakmunkaalapú társadalomé a jövő

szo okt 7 , 2023
ShareTweetPinShareAz elmúlt években a szakképzésbe jelentkezők száma 30 százalékkal nőtt Magyarországon; a szakképzés iránti érdeklődés olyan magas, hogy egyes iskolák nem is tudnak valamennyi oda jelentkező tanulót fogadni – mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) szakképzésért felelős helyettes államtitkára. Pölöskei Gáborné, született Áder Annamária kifejtette, látható az is, hogy […]
Pölöskei Gáborné, az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakképzésért felelős helyettes államtitkára

És még ez is...