Etyusz-Petyusz: startup-programot indít a BDPST STRT

Kozma AndreaIkonikus időpontban, szeptember 11-én indul a STRT (ejtsd: start, és nem sötörötö) startup-programja, a Launchpad.

Az NNG kiugrott alapítója, Balogh „otthagytam az egyetemet és egyszer sem bántam meg” Péter alias Balogh Petya és társbefektetői idén tavasszal indították el a STRT Holding Zrt.-t, amivel az egyik céljuk, hogy piaci finanszírozást nyújtsanak a korai fázisban lévő startupoknak. Az anyagi befektetésen túl legalább olyan fontosnak tartják a hasznos és értékes tudás átadását, a dedikált mentorálást és a csapatok elhivatottságát, amit a STRT Academy tanfolyamai és oktató anyagai is bizonyítanak.

A STRT első, szeptember 11-én – Launchpad néven – induló intenzív, három hónapos inkubációs programjába 15 csapatot várnak egy itthon újdonságnak számító alapfeltétellel. „Sok startup projekt indul hobbiból, esti elfoglaltságként, és a legtöbb vállalkozás ebben a fázisban is marad, így viszont nincs fejlődési potenciál. A Launchpad különlegessége, hogy csak azoknak a csapatoknak szól, akik képesek megtenni azt a lépést, hogy a teljes munkaidejüket a projektjüknek szentelik. Ehhez természetesen adunk helyet is egy budapesti irodában, amit bázisként és tudásmegosztásra, kapcsolatépítésre is használhatnak a vállalkozások” – mondta Balogh.

A program vezetője Kozma Andrea jogász, a STRT egyik alapítója lesz, aki korábban a CEU InnovationsLab alapítójaként 85 cég indulását segítette az egyetem inkubációs programjában. Kozma elmondta, hogy globális best practice-ket hozunk el a Launchpaddel Magyarországra, ezért olyan projektekbe szeretnénk befektetni, amikkel együtt a legnagyobb eséllyel érünk el nemzetközi sikereket. A jelentkezés feltétele, hogy a projekt társas vállalkozási formában működjön, ezért amennyiben még nem tart itt egy csapat, a STRT elvárja egy magyar Kft. létrehozását, viszonzásul vállalja a cégalapításhoz kapcsolódó jogi munkát és a költségeket. A programban való részvételért a STRT öt százalék részesedést kér a vállalkozásokból, és a három hónap leteltével 15-20 millió forint befektetést helyeznek kilátásba a jól teljesítő csapatoknak.

Az angol nyelvű programba bármely iparágból lehet jelentkezni, azonban a mesterséges intelligencia és a fenntarthatóság témakörére nagyobb hangsúlyt szeretnének helyezni, mert Kozma szerint „az innovációt ma ez a két trend határozza meg leginkább”. A kiválasztott cégek munkáját a programigazgató mellett elismert szakértői bázis és dedikált mentorok is segíteni fogják, akik a heti standup mellett egyénileg is foglalkoznak majd a csapattagokkal. A decemberi DemoDay zárórendezvényen a vállalkozások a potenciális befektetők előtt fogják prezentálni szolgáltatásukat, terméküket vagy ötletüket.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

A legfontosabb műszaki cikkek otthonra

csü júl 13 , 2023
ShareTweetPinShareTalán csak most szerelnéd fel az új lakásodat, talán úgy érzed, még nem tökéletes az otthonod, vagy csak érdekel, hogy milyen termékek kerülhetnének fel a legfontosabbak listájára napjainkban a műszaki cikkek közül. Ha igaz rád valamelyik állítás, határozottan megéri, hogy ezúttal is velünk tarts! Hogyan válasszunk? A Metroman.hu műszaki cikkek […]
metroman.hu

És még ez is...