Szabályozási bizonytalanságok hátráltatják a mesterséges intelligencia használatának terjedését

DLA PiperHátráltatják a mesterséges intelligencia (MI) használatának terjedését a szabályozási környezet hiányosságai.

A DLA Piper kutatása szerint a mesterséges intelligencia (MI) térnyerése szinte minden ágazatban egyértelmű. Kozma Zoltán, a DLA Piper Hungary technológia csoportjának vezetője szerint a telekommunikációs szektorban van példa arra, hogy globális szinten saját rendszerek fejlesztését is megkezdték, míg más szereplők leginkább külső technológiai szolgáltatóval működnek együtt. A vezetők az MI alkalmazásában látják a jövőt, ami 96 százalék esetében már valamilyen szintén beépült a munkavégzésbe, 72 százalékuk külső technológiai szolgáltató eszközét vagy megoldásait veszi igénybe. A leggyakoribb alkalmazási területnek az ügyfélszolgálat (59 százalék), illetve a kutatás-fejlesztés, termékfejlesztés (57 százalék) bizonyult.

A vezetők emellett kulcsfontosságúnak látják az MI-t a cégük jövőjét tekintve: a megkérdezettek közel fele (45 százalék) kritikusnak tartja hatékony alkalmazását a cégük értékteremtése és versenyképessége szempontjából. A vezetők jelentős része, mintegy harmada elsősorban az MI szabályozási környezetét övező bizonytalanság miatt ódzkodik annak széles körű bevezetésétől. Az eredmények alapján a megkérdezettek 36 százaléka bizonytalan abban, hogy az MI bevezetése az esetükben megfelel-e a jelenlegi jogszabályi előírásoknak, valamint 39 százalékuk szerint az is kérdéses, milyen irányú fejlődés várható az MI szabályozási környezetének terén.

Ezen kihívások az MI bevezetésének gyakorlata során is visszaköszönnek. A válaszadók elsöprő többsége (több mint 90 százalék) szerint az implementációs folyamat egyik legnagyobb kihívásaként a megfelelő vállalatirányítási rendszer kialakítása, illetve a hatályos jogszabályoknak való megfelelés jelent meg. A döntéshozók közel fele szakított már meg, vagy szüneteltetett MI-implementációs folyamatot, amelynek fő okaként a legtöbb esetben az adatvédelmi problémákat vagy a szabályozási keretrendszer hiányosságait jelölték meg. A cégek 65 százalékánál szerződést is bontottak az MI-megoldást biztosító társasággal, többnyire etikai aggályok miatt – derül ki a kutatásból.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

A Twitter a dezinformáció melegágya

sze szept 27 , 2023
ShareTweetPinShareA Twitteren terjed legnagyobb arányban a dezinformáció – jelentette ki Vera Jourová. Az értékekért és átláthatóságért felelős uniós biztos elmondta, hogy a elemzést készítettek három uniós tagállamban, Spanyolországban, Lengyelországban és Szlovákiában, és az elemzés arra az eredményre vezetett, hogy a ma már X néven működő Twitter „messze elmarad a dezinformáció-ellenes […]
Vera Jourová

És még ez is...