Napjainkban egyre többen választják az internetes rádiózást a hagyományos analóg adással szemben. Ez pedig nem is véletlen, hiszen a modernebb módszer számos pozitívummal rendelkezik.
Mindjárt részletesebben is kifejtjük, hogy pontosan melyek ezek, ha pedig az olvasottak hatására megjött a kedved ahhoz, hogy te is kipróbáld, akkor kattints a MyOnlineRadio weboldalára, és válassz egy szimpatikus csatornát!
Állandó és kiváló minőség
Aki hallgatott már valaha hagyományos rádiókészüléket – a legfiatalabb korosztályt kivéve valószínűleg mindenki –, az biztosan találkozott már azzal a problémával, amikor az adás recseg, sistereg, mert valami bezavarja a vételt. Ennek az oka lehet földrajzi, domborzati akadály, de akár az időjárás is.
A zajok viszont olyannyira zavaróvá tehetik a rádiózást, hogy inkább úgy döntesz, kikapcsolod a készüléket, és marad a csend. Nos, az online adás esetében viszont ilyesmi szerencsére nem fordul elő!
Mivel itt a vétel nem rádióhullámokon, hanem digitális formában, az interneten keresztül érkezik, ezért a hangminőség stabil és állandó, ráadásul sokkal tisztább is. Persze előfordulhat szerverhiba vagy az internetkapcsolat szakadozása, de mindent összevetve akkor is sokkal jobb minőségre számíthatsz.
A műsorok későbbi visszahallgatásának lehetősége
Valami közbejött, és emiatt lemaradtál a kedvenc műsorodról? Ilyesmi megesik, de ma már, az internet korában ez közel sem jelenti azt, hogy végleg le kellene tenned arról, hogy valaha is meghallgasd.
A MyOnlineRadio weboldalán és mobilalkalmazásában ugyanis az archívumban böngészve egy kattintással visszahallgathatod az egyes csatornák korábbi adásait, amikor épp ráérsz, így biztosan nem maradsz le semmiről.
Vajon mi volt ez a remek dal?
A rádiócsatornák zeneileg is igyekeznek a hallgatók kedvében járni, és változatos dalkínálattal szórakoztatni őket. De mitévő légy akkor, ha egyszer csak hallasz egy remek zeneszámot, de fogalmad sincs, hogy mi a címe vagy egyáltalán ki az előadó? Bő 20-30 évvel ezelőtt ilyenkor csak reménykedhettél abban, hogy a műsorvezető esetleg bemondja, hogy kinek a szerzeményét hallhattuk az imént, ha pedig nem… Nos, akkor az pech.
Ma már azonban nagyon egyszerű a dolgod, ugyanis az interneten könnyen rá tudsz keresni a legnépszerűbb rádiók lejátszási listájára, így pár kattintással megszerezheted a szükséges infókat. Innen már csak rajtad múlik, hogy az új kedvenc dalodat lemented a Spotify lejátszási listádra, vagy rögtön beállítod a mobilodon csengőhangnak.
Bármilyen eszközről hallgathatod
Az analóg rádiózáshoz szükség van egy olyan készülékre, ami rendelkezik FM-antennával, ugyanis ezen keresztül fogja be a jelet. Az internetes műsorszórásnál viszont nincs ilyen követelmény. Csupán az a fontos, hogy legyen élő internetkapcsolatod.
Ebből következik, hogy az online adást hallgathatod okostelefonon, tableten, laptopon, PC-n és okostelevízión is.