Nyáron még jobb lesz a PwC-nél könyvvizsgálónak lenni

nyári bermuda napA PwC Magyarország az első hazai Big4, amelyik négynapos nyári munkahetet vezet be.

A PwC Magyarország a könyvvizsgálati üzletágában idén nyáron pilot jelleggel négynapos munkahetet vezet be. Június elejétől augusztus végéig a vállalat 280 munkatársa csak hétfőtől csütörtökig fog dolgozni. A pilotban az audit tevékenységet folytató csapatok vesznek részt. A négynapos nyári munkahét, vagyis a nyári háromnapos hosszú hétvégék bevezetésével a szervezet célja, hogy segítse munkavállalóit a feltöltődésben és az egészséges munka-magánélet egyensúly kialakításában. A cég a nyári, 32 órás munkaheteket munkaidőkeret alkalmazásával és munkaidő átcsoportosítással valósítja meg, így a munkavállalóknak csak a munkaidő beosztása változik, az alapbére nem. A négynapos munkahét nem csak munkaszervezési, de kulturális kérdés is. A vállalat menedzsmentje a munkavállalók igényeihez igazodva évek óta igyekszik minél rugalmasabb kereteket biztosítani, többek között a home office lehetőségével és a hibrid munkavégzéssel. A munkaidő rugalmasság mindezeken túl a munkaerő megtartás és bevonzás szempontjából is kulcsfontosságú, amit alátámaszt a PwC 2023-as Munkaerőpiaci preferencia felmérés kutatása is.

Folyamatosan monitorozzák az „újítás” hatását

„Stratégiai célunk a munkavállalói élmény növelése, hogy egy vonzó, szerethető vállalatot építsünk, ahol nem csak kimagasló szakmai fejlődésre van lehetőség, hanem ahová jó tartozni is. Folyamatos párbeszédben vagyunk a munkavállalókkal, odafigyelünk a visszajelzéseikre, az igényeikre és ezek mentén alakítjuk a rugalmas munkavégzési kereteinket, a juttatásainkat, a képzéseinket vagy akár az irodai környezetet. Így született meg az elmúlt években többek között a Mental Health programunk, illetve bevezettük a nyári bermuda napokat és a kiterjesztett apasági szabadságot is”– mondta Radványi László, a PwC könyvvizsgálati üzletágának vezetője.

Ahogy korábban más négynapos munkahét pilotot folytató cégek, így a PwC is folyamatosan monitorozza, méri, elemzi az újítás hatását, és ezt követően fog dönteni annak további alkalmazásáról. A megközelítés alapvetően különbözik a korábban látott piaci megoldásoktól, mert a PwC munkaidő átcsoportosítással, és nem munkaidő csökkentéssel alakítja ki a négynapos nyári munkarendet.„A négynapos munkahét gondolata is munkavállalói visszajelzések hatására vetődött fel annak érdekében, hogy javítsuk a munka-magánélet egyensúlyát és megfeleljünk a megváltozott munkavállalói elvárásoknak. Ezért döntöttünk úgy, hogy belevágunk és bízunk benne, hogy a négynapos nyári munkahetek is segítenek a feltöltődésben és a testi-lelki egyensúlyunk megőrzésében“ — tette hozzá Radványi.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Milliós átverés: már folyik az eljárás a bűnbanda ellen

hét márc 4 , 2024
ShareTweetPinShareCsaknem 30 millió forintot loptak el telefonos alkalmazás segítségével egy zalai férfitől, az eset kilenc gyanúsítottja azonban másoktól is milliókat szerzett hasonló csalással. A Zala Vármegyei Főügyészség szóvivője, Jánky Judit ismertetése szerint egy zalaegerszegi férfit tavaly augusztusban egy magát banki alkalmazottnak kiadó nő azzal hívta fel, hogy a bankszámlájával kapcsolatosan […]
AnyDesk

És még ez is...