Korlátlan adatkeretet a gyerekeknek!

gyerekekA gyerekek átlagosan minden nap 7 és fél órát töltenek online, így folyamatos célpontjaik a legkülönbözőbb internetes csalásoknak és adathalászati kísérleteknek.

Egy vizsgálat szerint a kellő odafigyelés hiányában egy-egy rossz döntés akár a családi kasszában is hatalmas veszteségeket okozhat. A vizsgálat szakértője szerint „a folyamatos online jelenléthez szokott gyerekek hétköznapjait nyáron nem az iskolai Eduroam és az otthoni wifi kiszámítható váltakozása határozza meg, hanem a nagyinál, a városi bandázás közben vagy épp a nyári táborokban kell alternatívákat keresniük az internetelérésre. Ez a kényszerű digitális nomád lét pedig vonzza az adatokra leselkedő digitális bűnözőket”.

A szakember a támadási felület minimálisra csökkentése érdekében példaként említette, a nyári szünidőre érdemes megfontolni, hogy a szülők növeljék a gyerekek mobilnet adatkeretét vagy akár korlátlan csomagot vásároljanak nekik, hogy ne a nyilvános wifiket használja. Ez plusz teher a családi kasszában, de egyhavi mobilinternet-előfizetés sokszorosát el lehet bukni, ha egy nyilvános wifin keresztül ellopják a gyerek bankkártyaadatait.

Az USB-csalások ellen jó védekezés lehet, ha a szülők beszereznek egy USB-adatblokkolót. Ha teljesen biztosra akarunk menni, tegyünk feltöltött külső akkumulátort a gyerekek nyári túlélőcsomagjába, így nem szorulnak rá a nyilvános töltőkre. (Vagy használjon olyan töltőkábelt, amely csak töltésre alkalmas, adatkapcsolatra nem. Ez olcsóbb, mint a külső akkumulátor és ugyanannyira biztonságos. A -szerk- megj.)

Ezen felül a szakértő azt tanácsolja a szülőknek, hogy beszéljenek a gyerekekkel az üzletekben kiállított telefonokról, tabletekről és laptopokról. Fontos, hogy tudják: ha ezek belépnek valamelyik fiókjukba, majd nem lépnek ki és nem törlik a belépési adataikat, utána bárki szabadon garázdálkodhat a nevükben, sértegetheti az ismerőseiket, pénzt kérhet kölcsön, vagy hozzáférhet további adataikhoz, jelszavaikhoz. Ezzel nemcsak saját magukat sodorhatják veszélybe, hanem a barátaikat, családjukat is.

Mindezek mellett a szakértő arra is felhívta a figyelmet, hogy már gyerekek, kamaszok számára is rengeteg ingyenesen elérhető biztonsági tipp, tananyag, videó van az interneten. Azt kéri a szülőktől: bátorítsák a gyerekeket, hogy nézegessék ezeket és ismerjék meg a digitális környezetet biztonsági szempontból is. Ha következetesen alkalmazzuk ezt a néhány elővigyázatossági lépést és türelmesen elmagyarázzuk a gyerekeknek, hogy mire kell odafigyelniük, ezek a támadások sikeresen és hatékonyan kivédhetők.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Fél év alatt 261 jogsértő internetes tartalmat szűrt ki a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat

pén aug 11 , 2023
Az év első felében 1995 bejelentést kapott a biztonságosinternet.hu: ebből 261 jogsértő internetes tartalmat szűrtek ki, azok 63 százaléka gyermekpornográfia volt. A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) a közleményében azt írta: törekednek arra, hogy az internetről a lehető legrövidebb idő alatt eltűnjenek azok a jogsértő tartalmak, amelyek veszélyesek lehetnek a gyermekek testi, […]
biztonsagosinternet.hu, hotline

És még ez is...