A darkneten üzletelő drogkereskedőt fogtak Győrben

BitcoinDarknetes piactérről árut rendelő drogkereskedőt lepleztek le Győrben a rendőrök. A fiatal férfi Németországból szerezte így be a kábítószert, amelynek ellenértékét a bitcoinnal egyenlítette ki.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) győri osztálya különösen jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette miatt folytat nyomozást F. Alex győri lakos és társa ellen – közölte az NNI. A gyanúsított az internet arctalanságában bízva rendelte a drogot, amiért bitcoinnal fizetett, de így is megtalálták – írták. A nyomozók január 15-én léptek kapcsolatba külföldi partnerszervekkel, mert gyanú merült fel, hogy a 25 éves férfi a darknet anonimitását kihasználva többször vásárolt Németországból szintetikus kábítószert, és akkor is még több szállítmány érkezését várta. Hazai és külföldi futárszolgálatokkal együttműködve azonosították a megrendelőket, majd az NNI munkatársai január 19-én este, a csomagfelvétel után Győrben elfogták a férfit és társát.

A rendőrök megállapították, hogy F. Alex tavaly november óta legalább 18 alkalommal kísérelt meg – több kilogrammnyi, különböző tisztaságú és típusú – kábítószert rendelni darknetes piactérről. A rendelések fele sikeres volt: a férfi több mint egykilónyi nagy tisztaságú kábítószert (metamfetamint, kokaint, speedet) rendelt, amelynek az ellenértékét bitcoinban fizette meg, több ezer euró értékben. A rendőrök hetvendekányi, a feketepiacon több millió forintot érő metamfetamint foglaltak le. A bíróság pénteken elrendelte F. Alex letartóztatását. Társa szabadlábon védekezhet – olvasható a közleményben. Az őrizetbe vétel után azonosítottak egy újabb kábítószergyanús csomagot is, amelyet azonban a 25 éves gyanúsított már nem tudott átvenni – tették hozzá.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Az e-kereskedelem csökkenti a kiskereskedelem szén-dioxid lábnyomát

vas jan 24 , 2021
ShareTweetPinShareEgy friss kutatás szerint az online vásárlás a hagyományos kereskedelemhez képest átlag 36 százalékkal alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátással jár. Az áruk optimális útvonalon történő kiszállítása csaknem kilencven százalékkal csökkenti a szállításhoz kapcsolódó kibocsátást – állapítja meg a tanulmány. A hagyományos kereskedelemhez kapcsolódó kibocsátás legnagyobb részben az áruszállítás során keletkezik, és ez két […]
e-kereskedelem, kosár, kiskereskedelem

És még ez is...