Végre van már MI ipari tanszék Magyarország

mesterséges intelligenciaA budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) informatikai karán átadták Magyarország első – a magyarországi Bosch csoport támogatásával és partnerségével létrehozott – mesterséges intelligencia ipari tanszékét.

Darázs Lénárd, az ELTE általános rektorhelyettese megnyitó beszédében felhívta a figyelmet a mesterséges intelligencia technológiai, gazdasági és társadalmi növekvő szerepére, ami az egyetemeket is kihívások elé állította. Elmondta, hogy a mesterséges intelligenciával kapcsolatosan számos projekt van folyamatban az ELTE-n, és ma már szinte minden tudományterületen beépül a kutatásba és az oktatásba. Horváth Zoltán, az ELTE Informatikai Karának dékánja szerint az innováció és az alkalmazásközpontú szemlélet jelen van kar tevékenységében, ez erős szakmai alapot biztosít az innovációban érdekelt vállalatok számára. Az együttműködés során a hallgatók gyakorlati szempontból még versenyképesebb tudást szerezhetnek, az ELTE képzési programjai pedig igazodnak a változó ipari igényekhez.

Szászi István, a Bosch csoport vezetője Magyarországon és az Adria régióban elmondta, hogy az ELTE és a Bosch az egyik legizgalmasabb közös kutatási területe a 4-es és 5-ös szintű önvezetést támogató rendszerek fejlesztése, ahol a gépi intelligencia már teljes mértékben, emberi felügyelet és beavatkozás nélkül át tudja venni a járművek biztonságos irányítását. A Bosch nemcsak az ipari hátteret és a szaktudást biztosítja az új tanszék számára, hanem a gyakorlati megvalósításban is segítséget nyújtott – közölte. Mint elmondta, modern kutatási környezet, új típusú egyetemi tér jött létre. A megújult, négyszáz négyzetméteres tanszéken a tantermek mellett rugalmasan használható kutatói munkaállomásokat, az együttműködést segítő teret, workshop szobát és könyvtárhelyiséget is kialakítottak.

A mesterséges intelligencia tanszéken zajló kutatások hozzájárulnak egyebek mellett az önvezető járművek, az ipari automatizáció, a gépi látás és az emberi agyműködést egyre jobban leképező neurális rendszerek fejlesztéséhez.


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

A SZTAKI-n keresztül vezet az út a biztonságos adatmegosztáshoz

hét máj 16 , 2022
Az Európai Unió adatvédelmi irányelveivel összhangban létrehozott, biztonságos és átlátható adatmegosztást lehetővé tevő digitális ökoszisztémához, a Gaia-X-hez a SZTAKI révén Magyarország is csatlakozott április végén. A hazai csatlakozási pont létrehozásával a szervezetek számára megnyílt a lehetőség arra, hogy teljes biztonsággal alakítsanak ki adatmegosztáson alapuló, kölcsönösen előnyös partneri kapcsolatokat. A felhő-alapú […]
GAIA-X

És még ez is...