MI-modellek megbízhatóságát vizsgálják Szegeden

modellekA MI-modellek megbízhatóságát vizsgáló, négyéves kutatási program indult 1,2 milliárd forintos támogatásával a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE).

A közlemény szerint az SZTE-n 2018-ban alakult meg a szoftvermérnöki, az adatok feldolgozásával kapcsolatos, illetve alkalmazásspecifikus – a többi közt közlekedésszervezési, egészségügyi vagy geoinformatikai – feladatokat végző Smart Rendszerek Kutatóintézet 12 csoport bevonásával. A szakterület sajátosságai miatt a kutatás-fejlesztés során szoros az együttműködés az ipari partnerekkel, így az SZTE tudósai több vállalkozás munkatársaival dolgoznak együtt (Samsung, Intel, ARM).

A korábbi eredményekre építő projekt egyik fókuszterülete a napjainkban nagyon sok helyen alkalmazott mélytanulási modellek megbízhatósági problémáinak vizsgálata. Ígéretes kutatási irány annak elemzése is, hogy a hagyományos szoftverminőség-biztosító és tesztelési módszerek adaptálhatók-e MI-modellekre. Az SZTE kutatócsoportjai vizsgálják azt is, miként tudják a mesterséges intelligenciát (MI) biztonságosan és hatékonyan használni a különböző smart megoldásokban olyan alkalmazási területeken, mint a telemedicina, az okos városok, a különböző képfeldolgozási feladatok, illetve mobil robotikai megoldások vagy a szoftverkarbantartás és -tesztelés.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Rekordot döntött a félvezetőipar tavaly

ked febr 15 , 2022
A félvezetőipar globális forgalma 2021-ben 555,9 milliárd dollár volt, ami minden idők legmagasabb éves forgalma, és 26,2 százalékos növekedést jelent a 2020-as 440,4 milliárd dolláros forgalomhoz képest – közölte a Félvezetőipari Szövetség (SIA). Az iparág 2021-ben rekordmennyiségű, 1,15 billió félvezetőegységet szállított le, mivel a chipgyártó vállalatok a globális chiphiány közepette […]
áramkőr

És még ez is...