Huawei-ügy: európai megoldást sürget a Vodafone németországi vezetője

Közös európai megoldással kellene lezárni a vitát a hálózati eszközöket gyártó kínai Huawei részvételének engedélyezéséről a legújabb (5G) mobil távközlési hálózatok kiépítésében – mondta a Vodafone brit mobilszolgáltató németországi vállalatának vezetője a Frankfurter Allgemeine Zeitungnak.

Hannes Ametsreiter kiemelte, hogy nem lenne „okos és célravezető” csupán németországi szintű szabályozást kidolgozni. Az 5G körüli biztonsági kérdésekre „közös európai válaszra van szükség” – mondta. Javaslata szerint Európában mindenütt be kell vezetni azt a szabályt, hogy a hálózati eszközök értékesítésével az utóbbi tíz évben szerzett bevételnek megfelelő összegű büntetés jár azoknak a beszállítóknak, amelyek visszaélnek az eszközeik révén működtetett 5G-hálózatban áramló adatokkal. Egy ilyen büntetés igen sok pénzt, jellemzően több tízmilliárd eurót jelent, és egy „olyan nyelvet, amelyet világszerte megértenek” – fogalmazott Ametsreiter. Hozzátette: az is támogatásra érdemes gondolat, hogy a beszállítók hozzák nyilvánosságra a fejlesztésekben alkalmazott szoftvereik forráskódját. Mint mondta, a Huawei betekintést nyújt ezekbe a dokumentációkba, európai versenytársai, például az Ericsson és a Nokia viszont ellenzik a felvetést. Ametsreiter kiemelte, hogy az 5G-hálózatok önmagukban igen biztonságosak, éppen úgy, mint a 4G-hálózatok. A fő kihívást nem is a hálózat jelenti, hanem „a leggyengébb láncszem”. „Ha meg akarnám hekkelni az ön háztartását, nem nagyon érdekelne a hálózat, mert az a legbiztosabb tényező, így inkább a televízióját, a routerét vagy a kenyérpirítóját hekkelném meg” — mondta a Vodafone németországi vezetője.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Jönnek a szándék alapú hálózatok: a Cisco szerint nem lassul a technológiai fejlődés üteme IV.

csü jan 9 , 2020
ShareTweetPinShareA Cisco előrejelzése a technológiai trendekről a 2020-as évekre. A hálózatok az internet bevezetése óta a legjelentősebb átalakuláson mennek keresztül. Az elmúlt években az iparági beszélgetések a szoftvervezérelt hálózatok (SDN), mint a fejlődés következő fázisa körül forogtak. Az SDN számos előnnyel jár, beleértve a központosított irányítást, a biztonságot, a rugalmasságot […]

És még ez is...