A legfrissebb uniós összegzés szerint Magyarország toronymagasan vezet az 1 gigabit/másodperc (Gbps) sebességű internet-előfizetések terén — derül ki az Európai Unió által közzétett 2021-es Digitális Társadalom és Gazdaság Indexből (DESI).
Mint a jelentésből kiderül, az 1,3 százalékos uniós átlagot tízszeresen felülmúlva már a belföldi előfizetések több mint 13 százaléka 1 Gbps sebességű. A DESI szerint a magyar háztartások már több mint 13 százaléka 1 Gbps sebességen internetezik. Az előrejelzések azt mutatják, hogy a növekedési tendencia a jövőben is folytatódni fog. Magyarország 2014-ben indította útjára a Szupergyors Internet Programot (SZIP), amelynek eredményként 2018-ra az egész országban megvalósult a 30 Mbps (megabit/másodperc) sebességű internet lefedettség. A fejlesztések töretlen lendülettel folytatódtak, a jelenleg is futó SZIP 2.0 már a legkorszerűbb optikai technológiák és az 1 Gbps-os sávszélesség biztosítását tűzte ki célul. A megnövekedett internet-használati igények indokolttá teszik a hálózati lefedettség bővítését és a sebesség növelését, hiszen hatékony és korszerű digitális infrastruktúra nélkül elképzelhetetlen a versenyképes gazdaság.
A jelentés szerint Magyarország jóval átlag feletti eredményt ért el az 5G felkészültségben is. Az egyéb mérőszámok az unióssal lényegében azonos ütemű előrehaladást mutatnak, amely azonban egyelőre nem elegendő a korábbi lemaradás ledolgozásához.