Magyarországon 6500 milliárdos él

forintA teljes magyarországi privátbanki vagyon több mint ötven százaléka mintegy 6500 milliárdos kezében összpontosul — állítja a Blochamps Capital Kft.

A pénzügyi tanácsadó részletes összefoglalójából kiderült, hogy tavaly a privátbanki számlákon kezelt vagyon hat százalékot meghaladó mértékben, 7400 milliárd forint fölé emelkedett, miközben az ügyfélszám közel 43 ezerről 48 ezer fölé nőtt. A vagyonnövekmény nem volt egyenletes eloszlású: a leggazdagabb húsz százalék vagyona gyorsabban növekedett, mint a kisebb, négyszázmillió forintnyi privátbanki megtakarítással rendelkező ügyfeleké.

A nyolcmillió feletti prémium, a harmincmillió feletti affluens, illetve a százmillió forint feletti privátbanki szegmensekben lévő ügyfelek átlagos vagyona ügyfélszámlánként 10, 50 és 150 milliós forint volt, ez együttesen 650 ezer ügyfél 15 ezer milliárd forintnyi befektetését jelenti. Ennek a körnek az egy százalékát kitevő magyarországi milliárdosok zsebében koncentrálódik a teljes hazai privátbanki vagyon több mint fele.

Várakozásaik szerint a privátbanki portfóliókban kezelt vagyon összege 2023-ban elérheti a 8000 milliárd forintot, 2024-re pedig a 8500 milliárd forintot, amely több 1100 milliárdos növekmény 2022-hoz képest. 2025-re a legalább négyszázmillió forinttal rendelkező magyar privátbanki befektetők száma elérheti a 26 200-at, a jelenlegi 23 600-ról és a 2020-as 18 ezerről.

A háromszázmillió dollárt (bő százmilliárd forintot) meghaladó vagyonnal rendelkezők száma 20-ról 25-re, a dollármilliárdoséké (négyszázmilliárd forintot meghaladó) négyről hétre emelkedhet 2025-re. A ötszáz legvagyonosabb magyar átlagéletkora 55-65 év között van, a teljes ügyfélkör kétharmadát ez a korcsport adja. A top 100 ügyfél több mint fele Budapesten vagy az agglomerációban él és öt százalékuk legalább négy hónapot tölt külföldi rezidenciáján.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Mesterséges intelligencia segítheti a depresszió szűrését

hét ápr 3 , 2023
Beszédelemzésen alapuló, a depresszió felismerését segítő szoftvert fejlesztenek a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Semmelweis Egyetem szakemberei. Az egyetem közleménye szerint a technológia elsősorban az alapellátásban segíthetné a világszerte milliókat érintő mentális betegség szűrését, időt és pénzt spórolva az egészségügynek. Az alkalmazás már elkészült, de élesítéséhez további tesztekre […]
Hajduska-Dér Bálint, a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikájának tanérsegédje

És még ez is...