Telepítsük a Tavihar vagy a Meteora alkalmazást

Nem vicc, április elsején elindult és október végéig üzemel a viharjelzőrendszer a Balatonon, a Velencei-, a Fertő- és a Tisza-tavon.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat és a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság közös közleményében hívta fel a figyelmet, hogy a Balatonnal és a Velencei-tóval kapcsolatos időjárási információk folyamatosan frissülve, szabadon hozzáférhetők a www.met.hu, a www.katasztrofavedelem.hu, valamint a www.rsoe.hu oldalon. Rajtuk kívül a Tavihar és a Meteora nevű mobiltelefonos applikáció is segíti a tájékozódást.

Ha lemerülne az okostelefon, érdemes tudni, hogy a jelzőpontok villogó fénnyel jelzik, ha erős szélre, viharra kell számítani. A jelzéseket a szélerősödés előtt fél-másfél órával adják ki. Elsőfokú viharjelzés esetén (40-60 kilométer/óra erősségű szélnél) percenként 45 sárga felvillanás jelzi a veszélyt. Ilyenkor a vízben csak a parttól számított 500 méteren belül szabad tartózkodni. Másodfokú jelzéskor (60 kilométer/órát meghaladó erősségű szélnél) a lámpák percenként 90-szer villannak fel. Ilyenkor tilos a vízben tartózkodni.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Vodafone: felkészültünk a jelenlegi megnövekedett forgalomra

ked ápr 7 , 2020
ShareTweetPinShareNegyven százalékkal nőtt az adat- és hangforgalom a Vodafone adatai szerint, a közoktatásban március 16-tól bevezetett digitális munkarend és a sok helyen életbe léptetett távmunka miatt. Budai J. Gergő, a Vodafone Magyarország igazgatóságának alelnöke azt közölte: a hanghívásoknál a koronavírus miatti veszélyhelyzet első napjaiban ötven százalékos forgalomnövekedést mértek, azóta átlagosan […]
Budai J. Gergő, a Vantage Towers Zrt. vezérigazgatója

És még ez is...