Megalakult a Magyar-Szaúd-Arábiai Digitalizációs Klaszter, amelynek célja a két ország kétoldalú üzleti kapcsolatainak fejlesztése, és a magyarországi know-how eljuttatása az öböl-országok piacaira.
A Magyar-Szaúd-Arábiai Digitalizációs Klaszter elsődleges célja, hogy értékes és tartós üzleti kapcsolatokat alakítsanak ki a Közép-Kelet-Európa és a Közel-Kelet között. Az alapítók digitális és kommunikációs ügynökségek és technológia-integrátorok, az Oander, a Clue PR, a Digital Way és az Infuze Technologies.
Az alapítást követően a vállalatok vezetői a május 15-én megrendezett Magyar-Szaúd-Arábiai Üzleti Fórumon mutatkoztak be a közel-keleti régió számos jelentős szakmai képviselőjének Rijádban. „A gyakorlatban érzékeltük annak a megközelítésnek az eredményét, amit hazánk évek óta képvisel a keleti régiók irányában. A nyitottság nem csak politikai irányvonal, hanem a gyakorlatban is kézzel fogható eredményekkel jár: sikeres diskurzust folytatunk a szaúdi felekkel, melyekhez rijádi nagykövetségünk agilis munkatársai és a minisztérium csapata biztosította a hátteret” – fogalmazott Sárdi Attila, a klaszter titkára és társalapítója. Óriási lehetőséget látunk Szaúd-Arábia közelmúltbeli-, és jelenleg is zajló fejlesztési folyamataiban, mind vállalati, mind nemzetgazdasági szinten – tette hozzá Körömi János, társalapító.
Van ok a büszkeségre
Az üzleti fórum után a klaszter csapata vendégül látta az egyik legnevesebb szaúd-arábiai okosváros és ingatlan szakértőt a budapesti Városliget parkban. „Büszkék vagyunk, hogy az Oander Development tervezte és fejlesztette ki az okosváros megoldásokat a terület számára, és megoszthattuk az értékes projekt részleteit Fahad Altomaihy-val, a szaúd-arábiai okosváros fejlesztési projektek szakértőjével” – mondta el Ocskay László, az Oander ügyvezetője és a klaszter társalapítója.
A klaszter elkötelezett egy olyan hálózat kiépítése iránt, amely lehetővé teszi a magyar és a szaúd-arábiai digitalizációval foglalkozó vállalkozások számára, hogy betekintést nyerjenek egymás piacainak működésébe, kultúrájába és üzleti gyakorlataiba, ezzel egyengetve az utat a hatékonyabb partnerségek felé globális és regionális téren egyaránt.
Magyarország Rijádi Nagykövetsége a Szaúdi Kamarák Szövetségével közösen rendezte meg Rijádban az Üzleti Fórumot. A szaúdi Vision-2030 program megvalósításában való részvétel nyújtotta kiemelkedő üzleti lehetőségek kihasználása érdekében a Nagykövetség fontosnak tartja, hogy a magyar cégek növeljék jelenlétüket az országban. Ennek egyik bevezető eszköze volt az üzleti fórum, amely a párhuzamosan megrendezésre kerülő Magyar-Szaúdi Kormányközi Gazdasági Vegyesbizottság 4. ülésével összehangban, intézményi keretet biztosított a magyar vállalatoknak a magasabb szintű bemutatkozásra.