Van igény a Wikipédia Krím elcsatolásáról szóló oldalainak blokkolására

wikipediaEgy orosz parlamenti képviselő elérhetetlenné tenné a Wikipédia internetes enciklopédiának a Krím félszigetről szóló fejezeteit, mert azokban a terület elcsatolásáról írnak – írta az Izvesztyija című orosz napilap. Roman Hugyakov, az alsóház (duma) radikális nacionalista politikusa arra kérte a médiafelügyeleti hatóság (Roszkomnadzor) elnökét, hogy vegye fel tiltólistájára a webes világenciklopédia mindazon fejezeteit, amelyek szerinte a nyugati álláspontot tükrözve tájékoztatnak a tavaszi krími eseményekről. A duma liberális demokrata párti (LDPR) képviselőnek a Wikipédia orosz változatában sem tetszik, hogy ott a Krím Oroszországgal való erőszakos újraegyesítéséről írnak. Azt is kifogásolja, hogy az internetes enciklopédia szerzői az orosz pártokról szóló fejezetben ugyancsak arra utalnak, hogy Oroszország annektálta a félszigetet, vagyis elcsatolta Ukrajnától.

Hugyakov az Izvesztyijának elmondta, mint törvényhozó és mint hazafi is fel van háborodva, ezért szerinte a Roszkomnadzornak sürgősen lépnie kell. Vagy meg kell akadályoznia a hozzáférést az internetes enciklopédia adott ismertetőihez, vagy fel kell szólítani a Wikipédia működtetőjét, hogy „hozzák megfelelő állapotba” a weboldalt, és „ne tévesszék meg annak olvasóit”. Ivan Begtyin, az Információs Kultúra nevű társaság igazgatója nem ért egyet a tiltás kezdeményezésével. Szerinte az orosz parlamenti képviselők ezen az alapon a CNN amerikai hírtelevízió és a brit BBC médiavállalat internetes oldalának betiltását is követelhetnék Oroszországban, hiszen azok is hasonlóan ítélik meg a Krím félszigettel történteket — írja az MTI.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Agyament Harry: ne figyeljünk több monitort egyszerre

hét szept 29 , 2014
ShareTweetPinShareKárosodhat az agyműködése, érzelmi problémái alakulhatnak ki annak, aki több monitort figyel egyszerre: tévét néz, közben internetezik, esetleg az okostelefonján a közösségi oldalakat is követi — állítja egy brit tanulmányból. A Sussexi Egyetem kutatói azt fedezték fel, hogy a több képernyőt egyszerre használóknál kisebb az anterior cinguláris kéreg (ACC) néven […]

És még ez is...