Utazol? Így használd okosan a telefonod!

okostelefonA Yettel szakértői öt tippet gyűjtöttek össze, amelyek segítségével megelőzhetjük a leggyakoribb problémákat, és felkészíthetjük mobilunkat a nyári szezonra.

Roamingozzunk tudatosan!

Már-már nosztalgiával tekintünk vissza azokra az időkre, mikor csak a WiFi miatt tértünk be egy külföldi kávézóba, hogy megtervezzük az útvonalat a szállásunkig. Hogy ez valóban csak emlékkép maradjon, fontos, hogy az utazás előtt ellenőrizzük a roaming adatkeretünket. Amennyiben az EU-ban és az 1-es díjzóna országaiban nyaralunk, könnyebb a dolgunk, ugyanis a roamingszabályozásnak köszönhetően hasonló előírások vonatkoznak ránk, mintha otthon tartózkodnánk. Hívások esetén a roamingdíj alapja a díjcsomagunk hálózaton kívüli percdíja, azaz ugyanannyiért telefonálhatunk, mintha egy másik szolgáltatóhoz tartozó számot hívnánk otthon.

A belföldi adatkeretünket felhasználhatjuk külföldön is, de érdemes ellenőrizni, hogy a díjcsomagunkra vonatkozóan vannak-e roamingkorlátozások, hogy ne a legrosszabb pillanatban fogyjon el a mobilnetünk. Amennyiben EU-n kívüli helyszín az úticélunk, már utazás előtt nézzünk utána az adott ország szabályozásainak, és annak, hogy a szolgáltatónk milyen roaming-szolgáltatásokat kínál, hogy ki tudjuk választani a számunkra legkedvezőbb opciót.

Vízparti trükkök

Ha a vízparti pihenés során a telefonunk helyett mi szeretnénk kikapcsolódni, érdemes néhány dologra figyelni. A fekete képernyő miatt a telefonok közvetlen napfényben hamar túlmelegedhetnek, ezért a strandon – amikor nem használjuk – érdemes a táskánkban, árnyékos helyen tartani. Amennyiben úgy érezzük, már megtörtént a baj és túlmelegedett a mobilunk, azonnal kapcsoljuk ki, és lassan hűtsük le.

Habár vonzóak lehetnek a reklámokban látott búvárkodós képek, fontos hangsúlyozni, hogy nem minden készülék alkalmas a víz alatti fotózásra. A legtöbb mobil esetében a vízállóság azt jelenti, hogy nem történik baj, ha eső éri, vagy mosogatás közben ráfröccsen a víz. Mielőtt azonban úszni indulnánk a telefonunkkal, érdemes alaposan utánanézni a készülék tulajdonságainak, ugyanis még a csúcskategóriás, valóban vízálló telefonokat sem feltétlenül vihetjük magunkkal órákra a vízbe.

Biztosítás nélkül egy lépést sem!

Bár fontos az elővigyázatosság, néha így sem tudjuk elkerülni, hogy megtörténjen a baj. Épp ezért érdemes készülékbiztosítást kötni, így hazaérkezve megkönnyebbülés lehet, ha a költekezések után nem egy új telefonért kell venni az irányt a repülőtérről. A Yettel készülékbiztosítása a választott csomagtól függően fedezetet nyújthat lopásra, véletlenszerű mechanikai károsodásra, például törésre, elázásra, vagy akár rongálásra, belső meghibásodásra és párásodásra is.

Letöltendő alkalmazások

Érdemes már előre utánanézni, hogy milyen applikációkkal tudjuk könnyebbé tenni a külföldi tartózkodásunkat. Hasznosak lehetnek például a különböző közlekedési alkalmazások, mint a helyi közösségi közlekedési applikáció, vagy az Uber, de a Tripadvisor és a Google Fordító is kapóra jöhet. Néha a legnagyobb kikapcsolódást az jelenti, ha utazás közben be tudjuk hozni a lemaradásunkat a kedvenc sorozatunkból. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy a streamingszolgáltatók kínálata országonként változhat, ezért lehet, hogy a sorozatunk nem lesz elérhető az adott régióban.

Néha találjuk meg a kikapcsológombot!

Bár a mobiltelefon valóban remek társ lehet az utazás során, fontos megtalálni az egyensúlyt a digitális és az online világ között, és érdemes tudatosan használni a készüléket. Ha hajlamosak vagyunk pihenés közben is rápillantani a munkahelyi e-mailekre, már indulás előtt kapcsoljuk ki az értesítéseket, sőt, bizonyos alkalmazások segítségével akár le is zárhatunk applikációkat, hogy kisebb legyen a kísértés.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Hatályba lép a roamingdíjakra vonatkozó szabályok tíz éves meghosszabbítása

pén júl 1 , 2022
Hatályba lép július elsején az a szabályozás, amely a következő tíz évben is lehetővé teszi, hogy többletköltségek nélkül legyen használható a mobiltelefon az Európai Unión belül tett utazások során. Az Európai Bizottság közleménye szerint az Unió 2017 júniusában törölte el a roamingdíjakat, azóta az európaiak az unión belüli utazásaik során […]
roaming

És még ez is...