Újabb kokit és sallert kapott a NER

Az Európai Parlament (EP) szerint az Európai Bizottság (EB) és a magyar kormány által az uniós pénzek felhasználását érintő aggályok eloszlatására javasolt 17 magyar intézkedés nem elegendő az Európai Unió pénzügyi érdekeit fenyegető rendszerszintű kockázatok kezeléséhez.

Az EP strasbourgi plenáris ülésén 416 szavazattal, 124 ellenszavazat és 33 tartózkodás mellett elfogadott állásfoglalásban az EP-képviselők kijelentették, hogy az uniós bizottság és az Európai Unió Tanácsa „a magyar nyomásnak ellenállva” ne fogadja el a források felfüggesztését jelentő, a jogállamisági mechanizmus keretében javasolt intézkedéseket. Véleményük szerint az uniós források befagyasztásának feloldása csak akkor lenne lehetséges, ha a magyar korrekciós intézkedéseknek a gyakorlatban is fenntartható hatása van. Az EP szerint továbbra is fennáll az uniós pénzekkel való visszaélés kockázata, ezért a magyar terv jóváhagyásával mindaddig várni kell, amíg az ország teljes mértékben végre nem hajtja az Európai Bíróság és az Emberi Jogok Európai Bírósága valamennyi vonatkozó ítéletét. Az EP-képviselők nehezményezték továbbá, hogy az EB csak „hosszú késedelem után és túlzottan korlátozott hatállyal” indította el az uniós pénzek védelmét szolgáló feltételességi mechanizmust Magyarországgal szemben. Végezetül arra szólították fel az uniós testületet, tegyen azonnali lépéseket a jogállamiság megsértésének egyéb vetületeit illetően is, különösen az igazságszolgáltatás függetlenségével kapcsolatosan.

Az EB szeptember 18-án korrupcióval és közbeszerzésekkel kapcsolatos aggályok miatt a Magyarország számára rendelkezésre álló uniós forrásokból 7,5 milliárd eurónyi összeg befagyasztására tett javaslatot. A lépés a jogállamisági feltételrendszerhez kapcsolódó mechanizmus áprilisi elindítását követte. Magyarország tárgyalt az uniós bizottsággal, majd 17, az aggályok kiküszöbölését célzó intézkedést mutatott be. A végső döntést az EB ajánlása alapján az Európai Unió Tanácsa hozza meg december 19-ig.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Új szint a magyar nyelvi mesterségesintelligencia-kutatásban

szo nov 26 , 2022
ShareTweetPinShareA Nyelvtudományi Kutatóközpont kutatói két nyelvmodellt fejlesztettek ki szuperszámítógépeken, neurális technológiát használó gépi tanulási algoritmusok segítségével. A magyar nyelvre elkészült első GPT-3 típusú mesterséges intelligencia, a HILANCO-GPTX a Nyelvtudományi Kutatóközpont és a Pécsi Tudományegyetem közös fejlesztéseként született meg. Az angol és magyar nyelven egyaránt folyékony kommunikációra és szövegelőállításra is alkalmas […]
szerver

És még ez is...