Hetedik alkalommal hirdette meg az MVM Csoport az MVM Edison startup versenyt, idén öt témakörben és két kategóriában összesen több mint száz jelentkező pályázott innovatív ötletével.
Az MVM közleménye szerint a jövő energetikai megoldásai mellett a jövő otthona, a jövő városai, a digitális infrastruktúra, az ügyféloldali fizetési megoldások, illetve a vásárlói tapasztalatok és termékinnovációs megoldások témakörében nevezhették ötleteiket az innovátorok. A megmérettetésre valós problémákra megoldást kínáló innovatív, piacképes ötleteket vártak. A pályázatokat a még kidolgozásra, megvalósításra váró ötlet fázisban, illetve a már érettebb szakaszban járó scale up fázisban lehetett benyújtani.
A tájékoztatás szerint az ötlet fázisban taroltak az energetikai szektor számára izgalmas ötletek, itt hat csapat jutott a versenybe és készülhet fel a május 10-én megrendezendő fináléra, a Demo Day-re. A scale up fázis versenyzői között két csapat mutathatja be ötletét. A versenybe jutott csapatok kéthónapos intenzív inkubációs programban vehetnek részt, amely felkészíti őket a Demo Day-re. A képzésen a versenyen kívül is jól hasznosítható tudást kapnak a résztvevők vállalkozásuk elindításához és fejlesztéséhez.
Az MVM Edison szakmai zsűrije dönt majd az ötlet fázis első három helyezettjéről, illetve a scale up fázis győzteséről. A két első helyezett három-, a további dobogósok pedig kettő-, illetve egymillió forint értékű támogatást kapnak. A versenyen helyezést elérők lehetőséget kapnak arra is, hogy legfeljebb ötvenmillió forint értékű magvető befektetést nyerjenek el.
A döntőbe jutott csapatok
Beeco
A Beeco csapat vallja, hogy egy zöldebb jövő felé vezető úton közösségként kell haladni, egymást edukálva, motiválva és segítve. Egy olyan ökocentrikus platform megalkotását álmodták meg, amely összeköti az ökotudatos felhasználókat a fenntarthatóságért küzdő cégekkel.
ChillWell
A napjainkban jelen lévő energiadrágulás és az egyre fokozódó környezeti hatások – mint például a szokatlan hőség – életre hívtak egy ötletet, amely alacsony fenntartási költséggel szeretné elviselhetővé tenni a kánikulát.
Metrinergy
A Metrinergy gépi tanuló algoritmusai és ökoszisztémája lehetőséget kínál a vállalkozásoknak, hogy azok fenntarthatóan és profitábilisan működjenek, még az emelkedő energiaárak mellett is.
sight-E
Ahhoz, hogy hatékonyan tudjanak reagálni az energiaszektor szereplői a változásokra, folyamatosan monitorozni kell a piacot és dinamikus, adatlapú, gyors döntéshozatalra van szükségük. Ebben nyújtana segítséget a sight-E ötlete, amely a legújabb machine learning és deep learning technikákat ötvözi a folyamatos előrejelzések biztosításához.
Tenantly
A társasházakban gyakran előfordul, hogy nem hatékony a lakók közötti kommunikáció, ezért nehézkes az érdekérvényesítés és a közös ügyekben való döntéshozatal. A társasházi kommunikáció digitalizációja, a kifejleszteni tervezett applikáció a közös ügyek megosztása mellett lehetőséget teremtene szavazásra, interakciókra és kommunikációra is.
ChillWell
A ChillWell a jelenleg használt klíma technológiát reformálná meg. Olyan passzív klímarendszert szeretne kifejleszteni, amely képes energiahatékony léghűtésre a hagyományos klímák fogyasztásának akár tizedét használva.
Transparencity
Egy olyan webes szolgáltatásalapú platformot terveztek, amelyen a felújításokkal kapcsolatos információk nyilvánosan elérhetőek lennének. A felület nemcsak egységesen tárolja majd az adatokat, de arra is lehetőséget nyújt, hogy az önkormányzatok, közüzemi cégek és az építőipari kivitelezők ezen keresztül menedzseljék a projektjeiket.