mínuszos.hu

Rászálltak a hackerek a macOS-t futtató gépekre

A macOS exploitok számának növekedéseAz Accenture Cyber Threat Intelligence (ACTI) a dark weben végzett kutatásai szerint a kiberbűnözők tevékenységeiben jelentős növekedést figyeltek meg a macOS-t futtató rendszereket célzó támadások számában, kihasználásukkal a kiberbűnözők több millió dollárt keresnek.

A dark webes kiberbűnözők „tradicionálisan” mindig is sokkal inkább a Windows rendszereket támadták. A macOS-el kapcsolatos tevékenységek elenyészőek voltak, mivel az említett rendszer viszonylag kisebb szerepet játszik a vállalati infrastruktúrákban, illetve az Apple operációs rendszere elleni támadásokhoz sokszor fejlettebb és speciálisabb képességek szükségesek. 2022 fordulópont volt, azóta pedig az Apple asztali rendszerét célzó tevékenységek száma csak fokozódott.

A dark weben többek között a következő szolgáltatásokkal kereskednek:

A növekedő tendencia oka valószínűleg az, hogy a vállalatok 2020 óta egyre több macOS-t futtató rendszert használnak. A Windows és Linux rendszereket célzó rosszindulatú szoftverek és szolgáltatások tekintetében a bűnözőknek rengeteg lehetőségük van. Mivel ezek a rendszerek széles körben elterjedtek, ezért az idők során rengeteg kártevő került lefejlesztésre. A Windows nulladik napi sérülékenységeit gyakran több ezer dollárért, a kártevőket pedig több száz dollárért hirdetik, míg a macOS rendszerek esetében több ezer vagy akár több millió dollárra vannak beárazva az elérhetőség hiánya és az egyre növekvő kereslet miatt.

A kutatók szerint a macOS vállalati környezetekben való növekvő alkalmazása, a rendszert megcélzó kiberbűnözők magas jövedelme és a macOS-t futtató eszközök iránti megugró kereslet összessége arra utal, hogy a fentebb részletezett tendencia folytatódni fog a jövőre nézve is.

2022-ben egy több Apple terméket is érintő sebezhetőséget CVE-2022-32893 2.5 millió dollárért árultak egy darkwebes fórumon.


 

Exit mobile version