Pletykaellenes kampány félemlíti meg az internetezőket

bortonJelentős mértékben csökkent a szociális médiát használók száma az első félévben Kínában a kormány által az internetes pletykák letörésére indított kampány nyomán – derül ki friss adatokból és elemzésekből. A kínai internetes információs központ adatai szerint az év első hat hónapjában több mint 20 millió fővel, 257 millióra csökkent a blogokat, mikroblogokat és más közösségi felületeket használók száma a kelet-ázsiai országban. Ezek a platformok hatalmas népszerűségnek örvendtek, s felhasználóik száma az internetezők számának növekedési ütemét is meghaladó mértékben nőtt. A csökkenő trend már tavaly év végén is megmutatkozott, akkor például a legnépszerűbb mikroblog, a Sina felhasználói számának kilenc százalékos csökkenését jelentette, erre soha korábban nem volt példa.

A jelenség hátterében a kínai kormány által az internet megtisztítására, a pletykák és igaztalanságok letörésére tavaly májusban indított, tavaly ősszel felerősödött kampánya áll – mutatott rá a Weiboreach kutatóintézet. A kampány során eddig több százezer honlapot zártak be a hatóságok, több tízezer blog- és mikroblogfiókot függesztettek fel, köztük több tucat hírességét, véleményvezérét. A szigorítás következtében az elmúlt év végére a mikroblogokon való aktivitás 2011-es szintre csökkent. Tavaly szeptemberben a jogszabályokon is szigorítottak, így meghatározott esetekben akár három évig terjedő börtönbüntetést is kaphatnak az interneten álhíreket terjesztők. Az első börtönbüntetést április közepén szabták ki emiatt, legutóbb pedig a hét közepén adták hírül a kínai újságok: bajkeverésért és illegális üzleti gyakorlat miatt hat és fél évre ítélték Tung Zsu-pin ismert bloggert.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Elkészültek a közszolgálati tisztviselők továbbképzéséhez szükséges e-oktatási tananyagok

vas júl 27 , 2014
Uniós támogatással a modern közigazgatás igényeinek és az EU felnőttképzési elvárásainak megfelelő közszolgálati tananyagok készültek el – jelentette be Princzinger Péter, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Vezető- és Továbbképzési Intézetének igazgatója. Az 560 millió forintos összköltségvetésű, másfél évig tartó program záró rendezvényét követő tájékoztatón az intézet vezetője beszámolt arról, hogy 35 […]

És még ez is...