Magyarországon a legelterjedtebb biztosítási termék a lakásbiztosítás, még úgy is, hogy az uniós szinthez képest viszonylag kevesen rendelkeznek vele. Jó tudni, hogy ezt a biztosítási terméket nem csak önmagában köthetjük meg, hanem számos egyéb kiegészítő elemet is belefoglaltathatunk, mint például a balesetbiztosítás.
De vajon megfelelőek lehetnek ezek a kiegészítők? Érdemes egyben megkötni egy komplex lakásbiztosítást, vagy válasszunk inkább külön kockázatokra, külön biztosítást? Most ezt a témát járjuk körbe részletesebben.
Lakásbiztosításba épített balesetbiztosítás
A lakásbiztosításba épített balesetbiztosítás remek választás abban az esetben, ha hitellel rendelkezünk, hiszen annak elengedhetetlen feltétele a biztosítás kötése. Miért fizetnénk két helyre, ha megtehetjük ezt egy utalással is?
Baj esetén, ha például betörés, tűzkár, csőtörés vagy más elemi kár keletkezik, akkor komoly anyagi ráfordítással tudjuk csak finanszírozni a javítást. A megfelelő kiegészítővel azonban semmi miatt nem kell aggódnunk.
A lakásbiztosításhoz köthető kiegészítő szolgáltatások azonban lehetőséget adnak a “két legyet egy csapásra” típusú biztosításoknak. A balesetbiztosítás egy olyan termék, amely pénzügyi fedezetet biztosít baleset következtében történő sérülések, maradandó egészségkárosodás, valamint halál esetén. A célja, hogy fedezze az felmerülő orvosi költségeket, kezeléseket, a rehabilitációt, az egyéb kiadásokat.
A balesetbiztosítás fő jellemzői
Ide soroljuk a balesetből eredő sérüléseket, töréseket, égési sérüléseket, ficamokat. Emellett a biztosítás fedezi a rokkantságot, a baleseti utáni műtéti költségeket, illetve a baleseti halállal kapcsolatos díjakat, mint a temetés.
A kártérítési összegek kapcsán fontos tudni, hogy vannak egyösszegű kifizetések a biztosítási esemény bekövetkeztekor, valamint költségtérítésesek az orvosi és rehabilitációs költségek fedezésére.
Kiegészítő fedezet: a napi térítés kórházi tartózkodás esetén, a pénzbeli támogatás munkaképtelenség idejére, a sürgősségi szállítás, illetve a tanulási támogatás. A CoverMe oldalán balesetbiztosítási kalkulátor működik, ez támpontot jelenthet a díjak megállapításában. A díjakra hatással van az életkor, a foglalkozás és persze a választott fedezeti szint is. A technológia fejlődésével azonban lehetőség van előzetes kalkulációt végezni, így senkit sem érhet meglepetés.
A külön megkötött biztosítás előnyei
Bőven akad előnye annak is, ha külön kötjük meg a balesetbiztosítást, hiszen számos olyan terméket tartalmazhat, amit a lakásbiztosításhoz kötött változat nem. A fedezetek jellemzően magasabbak.
Persze vannak kivételek, hiszen nem mindegy, hogy milyen csomagot választunk. De a fő előny, hogy több fedezettípus van benne, mint a keresőképtelenségre vagy sürgősségi szállításra vonatkozó támogatás. Rugalmasabbak, személyre szabhatóbbak, mint a lakásbiztosításba sorolt szerződések.