Olvasgass rémtörténeteket!

Kezdő okostelefon-használóAz internetes bűnözők tárháza kifogyhatatlan, ám a cél mindig ugyanaz: megtudni az áldozatok banki adatait, hozzáférni a számlájukhoz, csalárd módon megszerezni a pénzüket. Igaz történetek az elmúlt néhány napból.

„Szia, anya, megváltozott a telefonszámom, mostantól ez az új”

Nem volt elég óvatos az a 71 éves balatonalmádi nő, aki egy ilyen tartalmú üzenetet kapott külföldön élő lánya nevében a WhatsApp üzenetküldő alkalmazáson. Miután a sértett pár rövid üzenetet váltott „lányával” az új számon, gyorsan a pénzkérésre terelődött a szó. „Lánya” elromlott telefonjának javítására hivatkozva kért közel 1200 euró gyorskölcsönt, amit a sértett el is utalt neki. Csak ezt követően hívta fel a vejét, akitől megtudta, hogy lányának nem változott meg a telefonszáma. Ekkor szembesült azzal, hogy csalók áldozatává vált.

Sürgősen számlahátralékának rendezésére kérték

Egy áramszolgáltató logójával és adataival ellátott e-mailt kapott egy 54 éves nő, amelyben kérték, hogy fizesse be számláját. Ennek megkönnyítéséhez egy linket is csatoltak a levélhez, amelyre kattintva a sértett egy bankkártyás befizető felületre jutott. Ott megadta bankkártya-azonosítóit, illetve a három számjegyű biztonsági kódját is. Ezt követően már a pénzintézettől hívták, hogy gyanús tranzakciókat észleltek, közel 400 euró értékben történtek vásárlások a sértett kártyájával, amit nem ő kezdeményezett.

Banki ügyintézőnek látszó csaló hívta

Augusztus második felében Győr-Moson-Sopron vármegye területén sajnálatos módon több olyan bűncselekmény is történt, amikor csalók magukat pénzintézeti ügyintézőnek kiadva úgynevezett legendával különböző banki és bankkártyaadatok megadására bírták rá kiszemelt áldozatukat. Miután ezeket megszerezték, több esetben nagyobb összeget is leemeltek a sértettek számláiról. A rendőrség az információs rendszer felhasználásával elkövetett csalásokat a Mátrix Projekt keretében vizsgálja.

Nem minden arany, ami kripto

A könnyen jött meggazdagodás és a minimális kockázat sosem jár együtt. A gyorsan és nagy hozamot ígérő befektetés mindig veszélyes. Egy fiatal várpalotai férfi böngészés közben talált egy cikket, melyben kriptovaluta befektetést hirdettek. A cikkben volt egy link, amelyen keresztül be lehetett regisztrálni egy weboldalra, és a személyes adatait és telefonszámát kellett megadni. Nemsokára jelentkezett is egy ügyintéző, akinek részletes útmutatásával az úr elutalt mintegy 370 ezer forintot a kezdeti költségekre. Azonban ez csak a kezdet volt. Az úrnak nem volt jártassága e téren, így a nemsokára jelentkező „személyi bróker” tanácsait is szívesen vette, aki nagyon készségesen és hosszasan el is magyarázott mindent. Ennek révén annyira vonzóvá vált a befektetési lehetőség, hogy az úr még hitelt is vett fel, amit a bróker elmondása szerint, a hozamból nehézség nélkül ki lehet majd fizetni. A becsapott ügyfél így összesen mintegy 14,5 millió forint összeget utalt át befektetésre.

Jobban jár, ha gyanakodik

Egy középkorú veszprémi nő az egyik közösségi portálon bukkant egy hitelnyújtási hirdetésre. Egy korábbi hitele kiváltása miatt felvette a kapcsolatot a megadott elérhetőségen, és ötmillió forint kölcsönt igényelt 60 hónap futamidőre. A hölgynek nem volt furcsa ez az eljárás, és mivel az átlagos banki hitelénél jóval kedvezőbbnek tűntek a feltételek, el is utalt 12 ezer forint ügyintézési és 249 ezer forint biztosítási díjat. A csalók étvágya egyre nagyobb lett, további közel 400 ezret kértek egyéb költségekre, amit azonban már nem utalt el a sértett.

Káros lehet előre utalni

Az elmúlt időszakban Győr-Moson-Sopron vármegye több lakója vált szélhámosok áldozatává, amikor az online térben kívántak vásárolni különböző árucikkeket, illetve rendeltek meg szolgáltatásokat. A hirdetők ezekben az esetekben az áru ellenértékének előre utalását kérték, amelynek megtörténtét követően a vevők számára elérhetetlenné váltak, a termék nem vagy nem a rendelt formában érkezett meg, a sértettek pénzét pedig elcsalták.

Egy közösségi oldalon keresztül csapolták meg egy cég bankszámláját

Több mint hatmillió forint vált köddé egy rudabányai vállalkozás számlájáról, majd a sértett panasza után a közösségi oldal szinte teljes összegben visszafizette a kárt. Csalás miatt folytat nyomozást a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság egyelőre ismeretlen tettessel szemben. Egy rudabányai férfi egy közösségi oldal hirdetési felületén népszerűsítette cégének a szolgáltatását, melyhez meg kellett adnia a saját banki adatait is.A szerződést követően a szolgáltató havonta vonta le a hirdetés díját az ügyfél számlájáról. A vállalkozó június 14-én arra lett figyelmes, hogy tranzakciók történtek a számláján, és összesen több mint hatmillió forint tűnt el. Csak a bankkártya letiltása állította meg a különböző összegű utalásokat. Végül a csalók a kft. profilját is törölték a platformról.A károsult panasszal élt a közösségi oldalt üzemeltetőknél, akik az ügy kivizsgálását követően szinte a teljes összeget, több mint hatmillió forintot megtérítettek. Az ügyben a nyomozás jelenleg is folyik.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

EgészségAblak: több százezer időpont közül lehet választani

sze aug 28 , 2024
Pontosan 95 járóbeteg-rendelőbe foglalható időpont az EgészségAblak mobilalkalmazáson keresztül. Az EgészségAblak mobilalkalmazáson keresztül egyre több szakorvosi járóbeteg-rendelőbe lehet időpontot foglalni, jelenleg 95 rendelőbe foglalható időpont az EgészségAblak mobilalkalmazáson és az 1812-es EgészségVonalon keresztül. A Belügyminisztérium közleménye szerint az EgészségAblak alkalmazás ingyenes, azzal könnyen, gyorsan és egyszerűen foglalhat bárki magának időpontot járóbeteg-ellátásra […]
EgészségAblak

És még ez is...