Olvasgasd a legújabb rémtörténeteket!

forintA tapasztalatok azt mutatják, hogy a csalók közös ismérve, hogy módszereik tárháza kifogyhatatlan. A cél is mindig ugyanaz: megtudni az áldozatok banki adatait, hozzáférni a számlájukhoz, csalárd módon megszerezni a pénzüket.

Társkeresőn ismerkedett, visszaéltek a bizalmával

A társkereső felületeket a csalók gyakran használják arra, hogy bizalmi viszonyt alakítsanak ki a felhasználókkal, majd anyagilag megkárosítsák őket. Így járt az a balatonkenesei nő is, aki egy internetes alkalmazáson megismert valakit, aki azt állította magáról, hogy Angliában él. Közel két hónapig tartó levelezésük alatt olyan bizalmi viszonyba kerültek, hogy a nő beleegyezett, pénzét befekteti. Kezdetben a kereskedő oldal nyereséget mutatott, ám a kisebb összegű utalásokat egyre inkább nagyobbak iránti kérések követték. A tizenötmillió forintot meghaladó – látszólagos – befektetését követően vált csak nyilvánvalóvá a nőnek, a pénze csalókhoz került. Próbálta az online partnerétől visszakövetelni a vagyont, ám a további befizetések kilátásba helyezése után már nem utalt.

Közel hétmillió forint a kár

Ismeretlen csaló egy miskolci cég levelezési címére egy bank nevében megtévesztő emailt küldött, amelyben a netbanki jelszó módosítását kérte. Csalás miatt nyomoz a Miskolci Rendőrkapitányság egy ismeretlen elkövetővel szemben. Egy helyi cég levelezési címére november 14-én egy bank nevében megtévesztő emailt küldött a csaló, amelyben a netbanki jelszó módosítását kérte. A levél formailag teljesen úgy nézett ki mintha a pénzügyeiket kezelő banktól érkezett volna. A kérésnek eleget tett a cég képviselője, így a csaló megszerezte az új netbankos belépőkódot, amivel közel hétmillió forintot utalt át egy ismeretlen számlára. A cég ügyvezetője észlelte, hogy csalás áldozata lett és azonnal bejelentést tett a rendőrségen, illetve a bankjánál is, így egy magánszámlán közel négymillió forint továbbutalását sikerült megállítani, a nyomozás pedig jelenleg is folyik.

Hívja a bankját! Így előzheti meg, hogy csalók áldozatává váljon!

Amennyiben telefonon valaki banki alkalmazottnak adja ki magát, és közli, hogy a számláján különös pénzmozgást észleltek, a legjobb, amit tehet, hogy leteszi a telefont, majd azonnal felhívja a számlavezető pénzintézetét az információk ellenőrzése érdekében. Az elmúlt napokban sajnálatos módon ismét több olyan, az online térben elkövetett bűncselekmény történt Győr-Moson-Sopron megyében, amelyeknél bűnözők a sértettek különböző pénzintézeti adatainak felhasználásával – többnyire távoli elérhetőséget biztosító (AnyDesk) program letöltetésével – nagyobb összegeket emeltek le a bankszámlákról. Az ilyen eseteket a rendőrség a Mátrix Projekt keretében vizsgálja.

Újabb sorozatcsaló ügyére tennének pontot a kaposvári rendőrök

A Kaposvári Rendőrkapitányságon 2023 decemberében indult nyomozás egy munkaközösség több tagjának feljelentése nyomán, akiknek kedvezményes áron megrendelhető húsüzemi termékeket kínált eladásra az akkor még ismeretlen elkövető. A megrendelések azonban már nem teljesültek, az áldozatok pedig az előre elutalt összegeket sem kapták vissza. A nyomozók a pénz útját követve eljutottak egy ötven éves nagycsepelyi lakoshoz, akihez több, az ország különböző pontjain elkövetett online-, illetve telefonos csalás köthető. Tűzifa, de még élő haszonállat értékesítésének ígérete is szerepelt a repertoárjában. A rendőrök a férfi ellen körözést adtak ki, elfogását követően pedig őrizetbe vették. A számlaforgalmi adatokat elemezve felkutatták az ügy ötvennégy károsultját, akik összesen több mint kétmillió forint kárt szenvedtek. A feltételezett elkövetőt csalás vétség gyanúja miatt hallgatták ki, bankszámláit zárolták, a vagyonvisszaszerzés érdekében pedig ingatlan- és járművagyonát is zár alá vették. A vizsgálók az eljárás során a nyomozati cselekményeket elvégezték, és az iratokat a napokban vádemelési javaslattal küldték meg a Kaposvári Járási Ügyészség részére.

Pontbeváltás helyett a pénzét vitték volna

Egy Vas megyei lakos kapott egy SMS-t, amely látszólag a mobilszolgáltatójától érkezett. Azt gondolta, hogy a felhalmozott pontjait tudja beváltani, ezért rákattintott a linkre, amely egy weboldalra vezetett. Ott megadta a bankkártyája összes adatát és a nevét is. Másnap érkezett egy üzenet a bankos applikációjába arról, hogy többször próbáltak vásárolni a kártyájával. Egy alkalommal sikerrel is jártak a csalók, külföldön használták a sértett kártyaadatait. Ebben az esetben a sértettnek szerencséje volt, mivel a bankjánál észrevették a gyanús tranzakciókat, és felfüggesztették a kártyáját.

Elúszott az előleg

Egy Mosonmagyaróvár környékén élő férfi nyolcszázezer forintja bánta az internetes megrendelést. Egy harminchét éves fiatalember munkagépet szeretett volna vásárolni egy weboldalon feladott hirdetésre jelentkezve. Az eladó a foglaló előre utalását kérte a szállítás előtt, azt is hozzátéve, hogy ha mégsem felelne meg a gép, akkor visszaadják a befizetett előleget. Miután a címet egyeztették, a vásárló internetes térképen még az átvétel helyét is ellenőrizte, ahol a címen valóban egy telephely látszik. Ezt követően átutalta a kért összeget. Pár nap múlva a vevő az átvétel helyszínén szembesült azzal, hogy ott nincs semmiféle munkagép, és egy nem létező cégnek fizetett nyolcszázezer forintot.

A világhálón hálózta be a férfiakat

Internetes szexpartnerkereső oldalakon ismerkedett férfiakkal egy 24 éves nő. Szexuális szolgáltatást kínált, illetve intim képeket kért kuncsaftjaitól, majd megfenyegette őket, hogy nyilvánosságra hozza a beszélgetéseiket a közösségi oldalaikon talált ismerőseik előtt, ha nem fizetnek. A Budapesti Rendőr-főkapitányság X. Kerületi Rendőrkapitányság nyomozói a 2022-ben indult eljárás során számos így megkárosított sértettet térképeztek fel az előző két évből, majd elfogatóparancsot adtak ki az elkövetéssel gyanúsítható F. Erika ellen. A nő ennek hatására inkább önként jelentkezett a rendőrségen, ahol zsarolás miatt hallgatták ki, majd őrizetbe vették. F. Erika ellen összesen 62 rendbeli bűncselekmény miatt folyt eljárás, melyekkel összesen 960 ezer forint kárt okozott. A BRFK X. Kerületi Rendőrkapitányság nyomozói a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték, az iratokat átadták az ügyészség részére.

Horgászszék egy vagyonért

Egy Pápa környéki kistelepülésen élő férfi hirdetett az egyik ismert online piactéren egy horgászszéket eladásra közel harmincezer forintért. Hamarosan érdeklődött egy vevő, aki még azt is megígérte, hogy rendezi a szállítást egy futárcéggel. Megküldte a linket az eladónak, aki gyanútlanul rákattintott, és megadta netbankja azonosítóját és a jelszavát. A csaló ezután elutalt közel félmillió forintot a férfi számlájáról egy ismeretlen számlaszámra. Előzze meg a bajt! Soha ne kattintson semmilyen, online vásárlás során Önnek küldött linkre! Ezek mögött szinte biztos, hogy csalók állnak! Intézze Ön a szállítást az ismert és megbízható módokon!


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Világgá megy a Carbon.Crane

hét nov 25 , 2024
A weboldalak karbonlábnyomát csökkentő magyar startup angyalbefektetők segítségével lép nemzetközi szintre — közölte a startup A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail és a kétszázmillió aktívan üzemelő weboldal a háttérben dolgozó szerverparkok miatt egyre nagyobb részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak. Hozzátették, hogy míg 2020-ban a Föld teljes karbonkibocsátásának négy […]
Langmár Péter, a STRT Holding befektetési igazgatója, Huszics György, a Carbon.Crane vezérigazgatója, Bodnár József, a Carbon.Crane cégvezetője, Balogh Péter, Petya, STRT Holding CEO.

És még ez is...