mínuszos.hu

Nemzeti konzultáció: az MTVA felajánlkozott

DeutschTamas-interkonA Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) felajánlja együttműködését az internethasználatról és digitális fejlesztésekről szóló, jövő év elejére tervezett nemzeti konzultációban. Szabó László Zsolt, az MTVA vezérigazgatója hétfőn levelet írt a kormány „internetkon” néven elindítandó konzultáció felelősének, Deutsch Tamás európai parlamenti képviselőnek, és a levelet az MTI-hez is eljuttatták. A vezérigazgató azt írta az EP-képviselőnek, az MTVA rendkívül fontosnak tartja a nemzeti konzultációt, és bízik abban, hogy „az együttműködés eredményeként olyan rendszer kialakítása válik lehetővé a kormány számára, ami a legtöbb magyar ember véleményét tükrözi”.

Vélemény
Digitális Konzultáció: ez így kevés és aligha nevezhető nemzetinek

Elvesztette nemzeti jellegét a Digitális Konzultáció, amelyet az internetadó lefújása után jelentett be Orbán Viktor miniszterelnök. „Széles körű szakmai megbeszélések után megkezdődnek az internetes konzultáció előkészületei” – jelentette be a múlt héten Deutsch Tamás európai parlamenti képviselő, akit a miniszterelnök a konzultáció lebonyolításával megbízott. Ehhez képest a bejelentés előtt csak két szakmai szervezettel egyeztetett: az Informatikai, Távközlési és Elektronika Vállalkozások Szövetségével (IVSZ) és az Informatika a Társadalomért Egyesülettel (Infotér). Bár a sajtótájékoztaton hivatkoztak más szakemberek, neves tudósok bevonására is, őket a sajtótájékoztatón nem nevezték meg.

Arról sem beszélt senki a Digitális Konzultáció bejelentéskor, hogy a két meghívott szervezet vezetése elgondolkodott volna és szóvá tette volna, hogy csak őket hívták meg a múlt heti megbeszélésre, és hogy más társadalmi szervezeteket is meg kellett volna hívni, ha már nemzeti a konzultáció. Például a talán legtekintélyesebbnek számító magyar szakmai szövetséget, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaságot (NJSZT), vagy az ugyancsak komoly szellemi műhelyt, a Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesületet (HTE) sem hívták meg az előkészítő megbeszélésre. S, hogy segítsünk is, lejjebb felsorolunk még néhány informatikai szervezetet, amelyeknek ott a helye egy „nemzeti” konzultáción. Másrészt semmit nem lehetett megtudni arról, hogy a konzultáció eredménye kötelező erejű lesz-e a kormány számára. Nem tévedhetünk nagyot, ha azt gondoljuk, hogy nem. De, ha igen, akkor sem lehet nagy baj, Deutsch elmondta, hogy egyedül ő dönti el, miről lehet, és miről nem lehet majd konzultálni. Harmadrészt pedig azért veszítette el a nemzeti jellegét a konzultáció, mert mint a [-]mínuszos.hu kérdésére az EP-képviselő elmondta, a határainkon túl élő magyarok nem vehetnek részt a konzultáción. -szerk-

  • Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete (ISZE)
  • Informatikai Vezetők Társasága (IVETAR)
  • Információrendszer Ellenőrök Egyesülete (ISACA)
  • Internet Szolgáltatók Tanácsa (ISZT)
  • Informatikai és Könyvtári Szövetség (IKSZ)
  • Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetsége (MVISZ)
  • Magyar Agrárinformatikai Szövetség (MAGISZ)
  • Magyar Tartalomipari Szövetség (MATISZ)
  • Magyar Elektronikai és Infokommunikációs Szövetség (MEISZ)
Exit mobile version