Nagy nevek az Országos Gazdaságinformatikai Konferencián

Horváth Zoltán, a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar dékánja, Erdős Ferenc, a konferencia szervezőbizottságának elnöke, Raffai Mária, a konferencia programbizottságának társelnöke, Kovács Katalin, az egyetem Informatika Tanszékének vezetője és Kosztyán Zsolt, a GIKOF és a konferencia programbizottságának elnöke. (Fotó: Adorján András/Széchenyi István Egyetem) Bő húsz éve, 2003-ban Győrből indult, most pedig visszatért a győri Széchenyi István Egyetemre (SZE) az Országos Gazdaságinformatikai Konferencia. A jubileumi program fókuszában a mesterséges intelligencia (AI) állt. A kétnapos eseményen neves hazai és nemzetközi egyetemek, intézetek kutatói és hallgatói, valamint a témában leginkább érintett vállalatok szakemberei vettek részt.

A SZE az első hazai felsőoktatási intézmények egyike volt, amely elindította a gazdaságinformatikus képzést. A szak létrejötte Raffai Mária nevéhez fűződik, aki amellett, hogy évtizedeken át oktatott és kutatott az intézményben, valamint alapítóként és elnökként jelentős szerepet vállalt a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Gazdaságinformatikai Kutatási és Oktatási Fórumában. Nagymértékben hozzájárult ahhoz is, hogy a szervezet 2003-ban útjára indította az Országos Gazdaságinformatikai Konferenciát, amelynek idei, huszadik alkalmát a SZE-n rendezték meg.

A jubileumi konferencia szervezői számos magyar és angol nyelvű szekcióval várták a szakma képviselőit. A rendezvényen olyan neves nemzetközi felsőoktatási intézmények kutatói vettek részt, mint a német Esseni és Dortmundi Műszaki Egyetem, a japán Saitama Egyetem, az orosz Szentpétervári Műszaki Egyetem vagy épp a Kuala Lumpur-i Malayai Egyetem, de előadást tartott a SZE-n Fulbright-ösztöndíjjal oktató Zhiwei Zhu is az egyesült államokbeli Purdue Egyetemről.

Hónapról hónapra új trendek jelennek meg

„A konferencia fő témája az AI volt, amelynek számtalan területe releváns mind oktatási, mind pedig üzleti szempontból. A többségében angol nyelvű előadások olyan szekciókban hangzottak el, mint a gépi tanulás, az egészségügy támogatása, az üzleti és folyamatmodellezés vagy épp az ellátásilánc-menedzsment” – jelentette ki Erdős Ferenc, a SZE gazdaságinformatikus képzéseinek szakfelelőse, a konferencia szervezőbizottságának elnöke. Hozzátette: a rendezvénynek minden évben célja, hogy hidat képezzen az akadémiai és az ipari szféra között.

„Az AI-n belül szinte hónapról hónapra új trendek jelennek meg, ami állandó kihívás elé állítja a piaci szereplőket. A folyamatos fejlődés és tanulás mára elengedhetetlenné vált a versenyképesség fenntartásához. Idei konferenciánkkal ebben nyújtottunk támogatást a vállalatoknak” – részletezte a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar egyetemi docense.

A rendezvény amellett, hogy kiváló fórumot adott az üzleti és akadémiai szereplők számára a szakmai tapasztalatcserére, felhívta a figyelmet a Széchenyi-egyetemen folyó magas minőségű munkára. „A gazdaságinformatikai képzések és kutatások során is nagy hangsúlyt fektetünk a AI tudományos és üzleti alkalmazására. Hallgatóink versenyképességét azzal segítjük, hogy a piaci irányokhoz igazítjuk oktatásukat is. A konferencia ugyancsak ezt a célt szolgálta, hiszen a tehetséges fiatalok is szerepet kaptak a programban” – fejtette ki Erdős.

A rendezvényen a Magyar Tudományos Akadémia IX. Gazdaság- és Jogtudományok Osztályának Gazdaságinformatika Albizottságával közösen kerekasztal-beszélgetést szerveztek, amely előtt Frisch Tamás, a Hewlett Packard Enterprise adatszolgáltatások üzletágvezetője tartott áttekintő előadást a vállalati szektor aktualitásairól. Az azt követő szakmai vitán a mesterséges intelligencia üzleti alkalmazásának trendjeiről és kihívásairól Kiss Gergelyt, az Attrecto Zrt. alapítóját, valamint Csizmadia Dénest, az SAP AI-jal foglalkozó szakértőjét hallgathatta meg a nagyérdemű közönség.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

A Samsung csatlakozik a Carbon Trusthoz

hét nov 18 , 2024
A Samsung a Carbon Trusttal és egyéb nagy technológiai vállalatokkal együttműködve új módszertant vezetett be a csatlakoztatott eszközök, például a laptopok és a hangszórók használata során keletkező káros anyag kibocsátás és kibocsátás-csökkentések mérésére. A módszertan bevezetése hozzátartozik a Samsung részvételéhez a Decarbonizing the Use-Phase of Connected Devices (DUCD) (A csatlakoztatott […]
Samsung - Carbon Trust

És még ez is...