Mobilfizetés: a régiós középmezőnyben a Magyarország

e-fizetésA magyarok 62 százaléka használja okostelefonját az interneten vásárlásra és fizetésre, közel negyedük a boltokban is mobiltelefonnal fizet – derül ki a Visa vizsgálatából.

A kutatás szerint az okostelefont bolti fizetésre vagy internetes vásárlásra használók aránya Csehországban 68 százalék, Lengyelországban 71, Szlovákiában 72 százalék, ezzel Magyarország a régiós középmezőnyben helyezkedik el. Kiss Ede, a Visa Magyarországért felelős területi vezetője az eltérést azzal magyarázza, hogy a nagy globális technológiai vállalatok – a Google Pay és az Apple Pay – eltérő ütemben vezették be a régió országaiban szolgáltatásaikat, ám a piacok hasonlósága miatt a különbségek kiegyenlítődhetnek.

A tanulmány szerint okostelefonja segítségével a magyar fogyasztók 74 százaléka keres termékeket és szolgáltatásokat, 69 százalékuk kedvezményeket és akciókat böngészik, 59 százalékuk árakat hasonlít össze. A Visa felmérése szerint a 18-24 évesek generációja 76 százaléka már legalább egy mobilalkalmazáshoz regisztrálta kártyáját, de a 45-54 éves magyar válaszadók 75 százaléka is tisztában van azzal, hogy az üzletekben fizethet okostelefonjával, és 22 százalék él is ezzel a lehetőséggel.

Az online vásárláshoz hasonlóan a magyarok elsősorban a gyorsaság (67 százalék) és a kényelem (65 százalék) miatt szeretnek az üzletekben okostelefonnal egy érintéssel fizetni, ez pár százalékponttal magasabb, mint a hagyományos internetes fizetés esetén. A tanulmányból kiderül, hogy az okostelefonnal fizető magyar fogyasztók a biztonságot tartják a mobilfizetés egyik fő előnyének (43 százalék a bolti fizetés esetében, 27 százalék az online vásárlás esetében).


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Kevesebbet kalózkodunk az interneten

hét nov 28 , 2022
ShareTweetPinShareHazánkban egyre többen vannak azok, akik nem használnak az interneten illegális tartalmakat: arányuk a tavalyi 78 százalékról az idén 85 százalékra nőtt. A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala és a TÁRKI Társadalomkutatási Intézet Zrt. idei, reprezentatív kutatásáa szerint a megkérdezettek csupán 21 százaléka lenne hajlandó fizetni azért, hogy legális forrásból jusson […]
utorrent

És még ez is...