MI segíti a szívelégtelenségben szenvedő betegek kockázatbecslését

A mesterséges intelligencia (MI) segíti a szívelégtelenségben szenvedő betegek kockázatbecslését, a rizikóbecslő rendszer a betegek klinikai adatai alapján nyújt segítséget a kezelőorvosnak a magasabb halálozási kockázattal bíró szívelégtelen betegek azonosításában – olvasható a Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika közleményében. A rendszert az elmúlt húsz év során speciális eszközös terápián (szív működését újraszinkronizáló terápia – CRT) átesett szívelégtelen betegek adatai alapján fejlesztették ki. A klinika igazgatója, Merkely Béla rektor vezetésével megvalósult projekt eredményeiről a világ első számú kardiológiai folyóiratában, az Európai Szívgyógyászati Társaság hivatalos tudományos lapjában jelent meg publikáció – olvasható az összegzésben.

A klinika Európa egyik legnagyobb centruma, ahol a szívelégtelenség kezelésének valamennyi modern gyógyszeres és eszközös lehetősége elérhető. A projekt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával elindult Nemzeti Szívprogram, valamint az Innovációs és Technológiai Minisztérium Tématerületi Kiválósági Programja keretében részesült anyagi támogatásban.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Sarcevic: első osztályától kötelező az informatika, harmadiktól pedig a programozás

sze jan 29 , 2020
Az általános iskola első osztályától kötelezővé válik azt informatika, harmadiktól pedig a programozás – nyilatkozta Mladen Sarcevic Szerbia oktatási minisztere — számolt be az rtv.sr-re hivatkozva a szerbiai Szabad Magyar Szó. Sarcevic hozzátette, hogy a tervek szerint a kreatív ipar is külön gimnáziumi tagozatként jelenik majd meg a középiskolákban. (Ahogy […]
oktatás, mobil

És még ez is...