Meredek: avagy a gyorsjelentés hatása az Amazonra

Durván felívelt az Amazon árfolyama a New York-i tőzsdén, miután a riválisokkal ádáz versenyt vívó vállalat negyedik negyedéves beszámolója messze jobbnak bizonyult az elemzői várakozásoknál és saját előrejelzésénél is. A világ legnagyobb internetes kiskereskedelmi vállalata, az Amazon árfolyama több mint 13 százalékkal ugrott meg a tőzsdezárás utáni elektronikus kereskedésben a múlt héten közzétett gyorsjelentés hatására, így piaci tőkeértéke ismét ezermilliárd dollár fölé emelkedett. Az óriáscég nettó árbevétele éves összevetésben 20,8 százalékkal 87,43 milliárd dollárra emelkedett a december 31-én véget ért három hónapban, míg működési költségei 21,8 százalékkal 83,55 milliárd dollárra ugrottak. A nyereség 7,96 százalékkal 3 milliárd 268 millió dollárra emelkedett, az egy részvényre jutó nyereség hígított értéke 6,04 dollárról 6,47 dollárra nőtt. Elemzők a bevételt és a nyereséget is egy-egy milliárd dollárral kevesebbre várták.

A seattle-i központú Amazon nettó árbevétele a tavalyi év egészében 2018-hoz képest 20,45 százalékkal, 280 milliárd 522 millió dollárra nőtt. A nettó nyereség 11 milliárd 588 millió dollárt tett ki, ami 15 százalékkal haladja az egy évvel korábbi 10,07 milliárd dollárt. Az egy részvényre jutó hígított nyereség 23,01 dollár volt, míg egy évvel korábban 20,14 dollárra rúgott. Az Amazon működési eredménye a tavalyi negyedik negyedévben 3,87 milliárd, az egész évben pedig 14,54 milliárd dollárt tett ki. A menedzsment 4,2 milliárd dollárra várja a folyó negyedév üzemi eredményét, ami kevesebb ugyan az egy évvel korábbi 4,42 milliárd dollárnál, de a jelek szerint megnyugtatta a befektetőket, akik attól féltek, hogy a kiszállítás felgyorsítását célzó terv hatalmas költségei elviszik a nyereség jelentős részét.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Jobb félni: óvintézkedéseket vezetett be a Nokia a koronavírus terjedése miatt

hét febr 3 , 2020
ShareTweetPinShareA Nokia Budapesten a Kínából visszatérő munkatársai számára két hét távmunkát rendelt el, amelyet meghosszabbíthat, ha erre utaló hivatalos ajánlás jelenik meg – közölte a vállalat. A tájékoztatás szerint a jelenlegi helyzetben a Nokia Budapest nem küldi Kínába hivatalos útra a munkatársait, így az intézkedés a magánúton résztvevő kollégákra vonatkozik. […]

És még ez is...