A Kormány 234/2024. (VIII. 8.) kormányrendelet szerint jogutód nélkül megszűnik a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ).
A Kormány friss határozatat alapján – egyes feladatainak rendeletben meghatározott átadását követően – jogutód nélkül megszűnik. A KIFÜ eszközállománya és vagyonelemei 2025. január 1-jétől – az e rendeletben meghatározott kivételekkel – a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő ZRT. (MNV) közvetlen kezelésébe kerülnek. A KIFÜ irattári anyagát – az e rendeletben meghatározott kivételekkel – a Miniszterelnöki Kabinetirodánál helyezik el, majd a dokumentummegőrzési felelősség elteltével az irattári anyag maradandó értékű részét az illetékes közlevéltárban fogják elhelyezni.
Az európai uniós forrásból finanszírozott, folyamatban lévő pályázatok, valamint a folyamatban lévő, fenntartási vagy iratmegőrzési kötelezettséggel terhelt projekteket – azok végrehajtásának állapotától függetlenül – a KIFÜ e pályázatokkal és projektekkel összefüggő közfeladatait 2025. január 1-jétől a Digitális Kormányzati Fejlesztés és Projektmenedzsment Kft. (DKF) látja el. Az egyéb forrásból finanszírozott, 2024. december 31. napján folyamatban lévő projektek vagy pályázatok esetében – néhány kivételekkel – a DKF Kft. a KIFÜ jogutódja.
A szuperszámítógép-infrastruktúra és -ökoszisztéma (HPC) magyarországi fejlesztésével összefüggő fejlesztések, a HPC Kompetencia Központ feladatai, az Európai nyílt tudományosadat-felhő (European Open Science Cloud), az Európai Nagy Teljesítményű Számítástechnika (EuroHPC), a Partnerség az európai fejlett számítástechnikáért (PRACE) együttműködésekkel, az Európai Bizottság Európai Bizottság Szélessávú kompetenciairoda hálózat (BCO Network) tagságával összefüggő és az Európai Hálózatfinanszírozási Eszköz (2021–2027 Connecting Europe Facility 2) tagállami feladatoknál a KIFÜ jogutódja 2025. január 1-jétől a NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató ZRT. (NISZ).
A Tisztaszoftver Program keretében a köznevelés diákjai, tanárai, munkatársai és a köznevelési intézmények számára jogtiszta szoftverek díjmentes elérésének biztosításával összefüggő feladatok az Európai Kiberbiztonsági Ipari, Technológiai és Kutatási Kompetenciaközpontnak és a nemzeti koordinációs központok hálózatának a létrehozásáról szóló, európai parlamenti és tanácsi rendelet szerinti, a kiberbiztonsági kompetenciaközösség számára kapcsolattartási pontként szolgáló nemzeti koordinációs központ feladatai, az Oktatási Hivatal informatikai rendszereinek hardver- és szoftver-infrastruktúrájának üzemeltetésével kapcsolatos feladatok, a Wigner Adatközpont kapacitások és folyamatban lévő fejlesztések, a Wigner Adatközpontban folyamatban lévő infrastrukturális és egyéb fejlesztések, a helpdesk és ügyfélszolgálati jellegű tevékenységek, valamint a külső szervezetek számára biztosított és üzemeltetett videokonferencia rendszer esetében a KIFÜ helyébe jogutódja ugyancsak a NISZ. E projektekkel összefüggő jogok és kötelezettségek a NISZ-t illetik meg, illetve terhelik. A Kormány az Európai Kiberbiztonsági Ipari, Technológiai és Kutatási Kompetenciaközpontnak és a nemzeti koordinációs központok hálózatának a létrehozásáról szóló, 2021. május 20-i (EU) 2021/887 európai parlamenti és tanácsi rendelet szerinti, a kiberbiztonsági kompetenciaközösség számára kapcsolattartási pontként szolgáló nemzeti koordinációs központ feladatainak ellátására a NISZ Zrt.-t jelöli ki. A NISZ látja el a Földmegfigyelési Információs Rendszer (FIR) hardver eszközeinek informatikai üzemeltetését a Kormányzati Adatközpont (KAK) Hoszting, és a FIR rendszer virtuális környezetének üzemeltetését a KAK Felhő szolgáltatás keretében.
A KIFÜ jogutódja 2025. január 1-jétől a Pro-M Professzionális Mobilszolgáltató ZRT. (Pro-M) a Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési (NIIF) Programmal és a Sulinet szolgáltatásokkal kapcsolatos feladatok, ideértve valamennyi, a Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Programról szóló rendelet szerinti feladatot, a köznevelés és a szakképzés valamennyi feladatellátási helye számára a digitális oktatáshoz szükséges sávszélességű szupergyors interneteléréshez és az épületen belüli wifi-hálózat biztosításához kapcsolódó feladatok, a hálózatüzemeltetéshez kapcsolódó támogató informatikai rendszerek működtetésével – különösen az Intézményi Információs Rendszerhez kapcsolódó feladatok, az Oktatási Hivatal részére nyújtott hálózati és kapcsolódó szolgáltatások nyújtásával összefüggő feladatok, a nemzeti kutatási és oktatási hálózat (NREN) üzemeltetésével és az európai tudományos, kutatási, oktatási és innovációs együttműködést megvalósító GÉANT közösségben való nemzeti képviselettel kapcsolatos feladatok, valamint a magyar kutatási és felsőoktatási hálózat (HBONE) működtetésével és fejlesztésével kapcsolatos feladatok. A Pro-M fogja üzemeltetni a KIFÜ személyügyi nyilvántartásának archív rendszerét, valamint azokat az adatbázisokat és informatikai rendszereket, amelyek kettő vagy több jogutód KIFÜ-től átvett feladatának ellátáshoz szükségesek. A Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Programot a Pro-M-mel kötött közszolgáltatási szerződés keretében, a NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató ZRT. bevonásával működteti. A PRO-M ellátja a Fejlesztési Programhoz kapcsolódó géptermi infrastruktúra-tervezési, -fenntartási feladatokat, és géptermi infrastruktúra szolgáltatásokat nyújt a kutatási és oktatási intézményrendszerbe nem tartozó szervezeteknek.
A közszférabeli szervezetek honlapjainak és mobilalkalmazásainak akadálymentesítésével kapcsolatos ellenőrzési és végrehajtási feladatok tekintetében 2025. január 1-jétől a KIFÜ jogutódja a Digitális Magyarország Ügynökség Zrt. (DMÜ).
A KIFÜ helyébe jogutóda 2025. január 1-jétől az IdomSoft Informatikai ZRT. (IdomSoft) a „HulladékRadar applikáció és háttéradatbázis továbbfejlesztése, a rendszer interfészeinek kialakítása, működtetése, adatfeldolgozás automatizálási feladatainak kialakításának feladatait átvéve. A Kormány a közszférabeli szervezetek honlapjainak és mobilalkalmazásainak akadálymentesítéséről szóló 2018. évi LXXV. törvény 5. §-a szerinti ellenőrzési és végrehajtási feladatokat a digitális államról és a digitális szolgáltatások nyújtásának egyes szabályairól szóló törvény szerinti digitális szolgáltatások felügyeletébe bevonhatja az IdomSoftot.
A Lechner Tudásközpont Nonprofit Kft. örökli meg a „Földmegfigyelési Információs Rendszer (FIR) földmegfigyelési adatinfrastruktúra és szolgáltatások kialakítása” projektet.
2024. december 31-éig a KIFÜ tételes jegyzőkönyv felvétele mellett a feladataihoz kapcsolódó valamennyi iratot és adatot átadja, a feladatellátáshoz szükséges vagy azt előmozdító valamennyi adatbázishoz való hozzáférést biztosítja a kijelölt jogutód részére. A jogutódlás a KIFÜ-vel szemben fennálló követeléseket nem teszi lejárttá, és arra való hivatkozással szerződésszegési igényt, kártérítési igényt vagy biztosíték nyújtására vonatkozó igényt nem lehet érvényesíteni.
A Digitális Kormányzati Fejlesztés és Projektmenedzsment Kft. látja el a szuperszámítógép-infrastruktúra és -ökoszisztéma (HPC) magyarországi fejlesztésével összefüggő, így a szuper-számítástechnikai infrastruktúra magyarországi fejlesztését, a HPC Kompetencia Központ feladatokat, a BCO-Network hálózatában a tagságból eredő feladatokat, a Magyarország képviseletét az Európai nyílt tudományosadat-felhő (European Open Science Cloud), az Európai Nagy Teljesítményű Számítástechnika (EuroHPC), a Partnerség az európai fejlett számítástechnikáért (PRACE) együttműködésekben, és koordinálja az e tárgykörben meglévő kapcsolatokat, valamint ellátja az Európai Hálózatfinanszírozási Eszköz (2021–2027) tagállami feladatait.