Megalakult a Biztonságos Digitális Társadalom Innovációs Klaszter

A Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet (SZTAKI) részvételével megalakult a Biztonságos Digitális Társadalom Innovációs Klaszter (BDTIK), amelynek stratégiai célja, hogy hatékonyan, mi több innovatívan segítse elő a mesterséges intelligencia alkalmazását az e-közigazgatásban – közölte sz informatikai kutatóintézet. (Egyből felmerül a kérdés, ez miért nem a Mesterséges Intelligencia Koalíción belül történik? A -szerk- megj.) A kutatóintézet közleménye szerint a klaszter keretében a szakterületen élenjáró állami informatikai szolgáltatók, felsőoktatási és tudományos intézmények hangolják össze kutatási-fejlesztési tevékenységüket, hogy innovációikkal tovább támogassák a digitális társadalmat. A klaszter az Infokommunikációs és Információtechnológiai Nemzeti Laboratórium (IINL) keretein belül működik. (Ja, hogy ezért! …Még mindig nem világos. A -szerk- megj.)

Az IINL egyik célja, hogy hozzájáruljon a nemzeti adatvagyon célirányos és tudatos használatának elősegítéséhez, valamint az ehhez szükséges szakmai környezet kialakításához. A laboratórium másik, kiemelt fókusza a kutatásokkal kapcsolatos kompetenciák fejlesztése. A célok megvalósulását olyan kutatásokkal segítik, amelyek a szolgáltatási képességet és hatékonyságot növelik. A tájékoztatás szerint a klaszter a kutatás-fejlesztési és innovációs eredményeinek felhasználását elsődlegesen a közfeladatok ellátásához tervezi. A későbbiekben egyes eredményeit a Magyar Állam szélesebb körű érdekeinek megfelelően és annak javára, a nemzetközi térben vagy piaci környezetben is hasznosíthatja.

A klaszter alapító tagjai
IdomSoft Informatikai Zrt.
Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt.
Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Évforduló: épp 39 éves az első magyar PC

vas aug 15 , 2021
Előzmény: bár maga az IBM jelen volt a Magyar Népköztársaságban, az általuk gyártott PC-k csak 1985. áprilisától voltak megrendelhető, konvertibilis valutáért, az Egyesült Államok szállítási engedélyt adó hatóságainak jóváhagyásával. Addigra már évek óta gyártották az első magyar PC-t a vasfüggöny mögött: a IBM PC/XT-klónja, a Proper-16 márkanéven árult PC már […]
ZX-81

És még ez is...