Egy magyarországi kutatás szerint míg a negyven éves és idősebb korosztályban csak a netezők valamivel több mint fele használ okostelefont, addig a harmincasoknak mintegy nyolcvan, a harminc évesnél fiatalabbaknak pedig 87 százaléka.
A Cisco előrejelzése szerint Kelet-közép Európában 2014 és 2019 között az ip alapú adatforgalom ötszörösére bővül, ami 35 százalékos éves növekedési ütemet jelent.
Az előfizetéses tévépiac világszinten túllépte a 900 milliós előfizetői számot 2015 első negyedévében, ami 48 százalékos lakossági lefedettséget jelent, így azért van még terjeszkedésre lehetőség, főleg a fejlődő piacokon. Az ABI piackutató cég szerint a jelenlegi adatokból kiindulva várható, hogy 2017-re a világ háztartásainak fele él majd valamilyen előfizetéses tévészolgáltatással, ami egymilliárd előfizetőt jelent.
A Kaspersky Lab termékei 50,077,057 esetben riasztottak adathalászat észlelése miatt, amely 1 millióval több, mint az előző negyedévben.
A Symantec 20. Éves Internetbiztonsági Jelentése (ISTR) szerint az adatszivárgások száma 23 százalékkal nőtt tavaly óta.
Egy friss felmérés szerint, az interneten valaha vásárlók közel egyharmada rendelt online valamilyen szolgáltatást, ők az utóbbi egy évben átlagosan 58 500 forintot fordítottak ilyen célra. A korábbi évekhez hasonlóan a szolgáltatást online vásárlók közül a legtöbben szállást foglaltak (47 százalék), belépőt (36 százalék), illetve menetjegyet (34 százalék) rendeltek a világhálóról.
Az NRC adatai szerint Magyarországon a 18 és 75 év közötti internetezők 61, a teljes lakosságnak pedig 39 százaléka intézi online a banki átutalásait. Emellett az internetezőkön belül 23 százalék, a teljes lakosságon belül 15 százalék azoknak az aránya, akik az elmúlt egy évben bankkártyával fizettek az interneten.