Már virtuálisan is bejárható a Hild-villa

Hild JózsefHild József Budakeszi út 38. szám alatti egykori villája eddig csak rendezvények alkalmával volt látogatható, mostantól azonban már virtuálisan is megnyitja kapuit a közönség előtt.

A Magyar Művészeti Akadémia Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézetének virtuális sétája során végigjárható a földszint és az alagsor, de még a villa körüli kanyargós út is. Az épületben helyiségről helyiségre lehet kalandozni, miközben információkat hallhatnak és olvashatnak az érdeklődők a villa történetéről.

A legfontosabb tudnivalók az egyes tárgyakhoz kapcsolódó információs boxokban kaptak helyet, amelyeket minden helyiségben külön hanganyag kísér és egészít ki, de igény szerint ez akár ki is kapcsolható. Az érdeklődők a villát virtuálisan végigjárva megismerkedhetnek az épület történetével, Hild építészetével, a villa felújításának részleteivel, az egyes helyiségek funkcióival és a kutatóintézet munkájával.

Egy gombnyomással előhívható a villa kicsinyített alaprajza, amelynek segítségével bármelyik helyiségbe el lehet jutni egyetlen kattintással, de az is kiderül, hogyan nézett ki a budai helyvidék az 1830-as és az 1840-es években, amikor az 55 éves Hild József megtervezte és megépíttette saját maga számára az épületet. Kiderül a programból az is, hogy a 2016-os felújítás milyen célból valósult meg, valamint, miként történt a villa belsőépítészeti kialakítása Kokas László és a Kokas Műterem tervei szerint.

A villa alagsorában található boltozatos szoba az egyetlen helyiség az épületen belül, amely teljes egészében fennmaradt Hild József eredeti tervei szerint, mivel egyik építész sem változtatott rajta a felújítások során. Ezt funkciója is tükrözi, hiszen a helyiségben egy emlékszoba kapott helyet a mester építészetét és életművét bemutató tárlattal együtt, amely eddig csak a rendezvények idején volt megtekinthető.

Most betekintést lehet nyerni ebbe a kis helyiségbe is, ahol minden fontos információt meg lehet találni a tárlatról. A kertet virtuálisan körbejárva az is kiderül, hogy mikor épült és mi célt szolgált a telken elhelyezkedő másik épület, a Svájci-lak, és miért éppen ebben a stílusban tervezték meg és újították fel.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Minden negyedik vállalatnak kárt okoz a kiberbűnözés

szo dec 24 , 2022
Az elmúlt három évben világszerte a vállalatok negyedének okozott legalább egymillió dolláros kárt a kiberbűnözés – állítja a PwC. A tanácsadó cég felmérése szerint a cégvezetők leginkább az ellátási láncokat féltik a kibertámadásoktól. 90 százalékuk nem is biztos abban, hogy a vállalata képes lenne ellenállni egy ilyen beavatkozásnak. Ennek ellenére […]
dollár

És még ez is...