Az elavult nyílászárókat sorra cserélik le a háztartások. Nem csak a családi házak lakói, hanem panelprogramokon is több társasház pályázik, hogy ezzel is növeljék a lakások hőszigeteltségét, és csökkentsék a lakók fűtésszámláját. Az új nyílászárók beépítése többféleképpen történhet.
Ebben a cikkben az RS Ablak csapata osztja meg Önnel hosszú évek tapasztalata alapján, hogy milyen eljárásokkal dolgoznak ma a szakemberek.
Miért praktikus a műanyag ablak?
Mielőtt valaki végleg elhatározza magát a régi ablakainak a lecserélése mellett, elgondolkodik azon is, hogy milyen típusú legyen az új nyílászáró. Nézzük, miért döntenek a legtöbben a műanyag ajtók, ablakok mellett!
- Kiváló hő- és hangszigetelő tulajdonságuk az egyik fő érv. Mivel télen nem engedi be a hideget, nyáron pedig a meleget, némileg hozzájárul a fűtésszámla kordában tartásához.
- Nem kell az ápolására kisebb vagyont költeni, egyszerűen tisztítható.
- Sokan a fehérre esküsznek, pedig kérhetjük más színben is, ha valami igazán különleges, vidám összhatást szeretnénk.
- A legmodernebb technikával készülnek.
- További extrák is igényelhetőek pl. betörésvédelem, extra hangszigetelés.
Akár a régi ablakait szeretné modernebbre cserélni, akár most tervezi új otthonába a nyílászárókat, keresse az RS Ablak műanyag ablakait.
Hagyományos ablakbeépítés
Épülő házak esetében a már kialakított falnyílások határozzák meg az ablak szélességét és magasságát. A méret megállapítását azonban befolyásolhatja, ha árnyékoló is kerül felszerelésre, illetve annak típusa is mérvadó. A fal vastagságát, szigetelését együttesen figyelembe véve állapítják meg az ablak síkjának a helyét. Ezután lehet a külső és belső ablakpárkány mértékét kialakítani.
Nyílászáró cseréjekor először a régi eltávolításával és a nagyobb falhibák korrigálásával kezdődik a folyamat. A tokot először üveg nélkül a leendő helyére teszik, majd elvégzik a szintezést. A folyamat a tok végleges rögzítésével és az üvegek behelyezésével zárul. Legvégül funkció próbát végeznek, és a szerelési hézagot pur habbal töltik fel.
RAL szalagos technika
Az ablak beépítésének vagy cseréjének a lépései teljesen megegyeznek a hagyományos eljárás módszerével. A funkciópróbát követően azonban a szerelési hézag kitöltésére különleges duzzadó szalagot és/vagy ablakbeépítő fóliát használnak. Ezt nevezik RAL szalagos technikának. Ezt a módszert a passzívházak esetében alkalmazzák leginkább.
A nyílászárók beépítése komoly szakmai tapasztalatot és megfelelő szerszámokat igénylő munka. Lehetőleg olyan szakembert válasszon, aki minőségi munkát végez, mert a rosszul kivitelezett ablakcsere sok bosszúságot okozhat. Az is fontos, hogy meg tudja beszélni a szakemberrel a kívánságait, hiszen a műanyag ablakok esetében rengeteg színt és formát álmodhat magának.