Lezárult az InnoMax Díj zsűrijében pályázati időszaka

A napokban lezárult az InnoMax Díj pályázati időszaka után, a szakértők már elkezdték a beérkező anyagok feldolgozását, s januárban már ki is fogja választani az egyes kategóriák győzteseit.

Lezárult az Invitech InnoMax Díj pályázati időszaka, most a zsűrin a sor, hogy kiderüljön, mely hazai innovációs kezdeményezések érdemlik ki a legjobbaknak járó elismeréseket. Idén, a megújult díj középpontjában a mindannyiunk életét jobbá tévő, a közérdeket szolgáló innováció elősegítése áll. Az összetételében szintén megújult zsűri ezúttal is garancia lesz a magas színvonalú értékelő munkára. A pályázatok elbírálásában új tagként részt vesz Solymár Károly Balázs, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációért felelős helyettes államtitkára, az üzleti világból pedig Chikán Attila, az ALTEO Group vezérigazgatója is vállalta a felkérést. Mellettük szintén új tagként, a civil szférát képviseli Molnár Klára, a Magyar Adományozói Fórum igazgatója. Továbbra is részt vesz a zsűri munkájában Krisán László, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója és Peredy Zoltán, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal stratégia- és programtervezője. Az Invitech Solutions igazgatóságának képviseletében Javorniczky Áron COO és Mártha Imre operatív főigazgató vesznek részt a díjazottak kiválasztásában.

A 2009-ben alapított díjra három kategóriában – Business, InnoApps, InnoMax nonprofit – lehetett nevezni. A díjakkal járó támogatások jelentős emelése mellett fontos változás volt, hogy a kiírás is egyszerűbbé vált. Részben ennek is köszönhető, hogy rekordszámú pályázat futott be, csak a nonprofit kategóriába benevezett pályaművek száma 130. A beérkezett pályaművek alapján már most kijelenthető, hogy az üzleti, a fejlesztői és a civil kategória nevezői is magukénak érezték a kiírás szellemiségét, a közösségi célokat segítő elképzelések mindhárom kategóriában megjelentek. Így például a nyelvtanulást új alapokra helyező mobilapplikáció, az idős családtagokkal való folyamatos kapcsolattartást segítő IoT-megoldás, vagy az orvos-beteg kapcsolatot támogató, mesterséges intelligencia-alapú fejlesztés egyaránt megtalálható a témák között. A pályaművek között szerepelnek az egészséges, és élhető környezet megőrzését, a fiatalok biztonságosabb internethasználatát, vagy a hátránnyal élők közmű-ügyintézését segítő fejlesztési elképzelések is.

„Az Invitech Solutions a díjak odaítélésével szeretné kifejezni elkötelezettségét a folyamatos megújulást elősegítő ötletek megvalósítása iránt, de mostantól nagyobb hangsúlyt szeretnénk fektetni a nonprofit szervezetek ez irányú törekvéseinek felkarolására. Szeretnénk ezzel is hangsúlyozni, hogy a vállalatoknak az üzletvitel mellett a társadalmi célokra is jobban oda kell figyelniük, a profit mellett a közérdek is fontos” – fogalmazott az Invitel Csoport operatív főigazgatója.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Hátrányos helyzetűeknek hirdet szoftverfejlesztői ösztöndíjprogramot a [r]eaktorlabs

pén dec 16 , 2016
ShareTweetPinShareGarantált munkalehetőséget, ingyenes, négyhónapos szoftverfejlesztői képzést, szállást és teljes ellátást kínál a Reaktorlabs Talent program a hátrányos helyzetű, tehetséges vidéki fiatalok számára. Január 8-ig azok jelentkezését is várják a februárban induló tanfolyamra, akik szakmát szeretnének váltani és érdeklődnek a programozásban rejlő lehetőségek iránt. A hazai it-szektorban jelen lévő folyamatos szakemberhiány […]
oktatás, mobil

És még ez is...