A Lenovo Magyarország felajánlásának köszönhetően összesen tízmillió forint értékben, 150 számítástechnikai eszközzel bővül a befejezés előtt álló Super Smart Lab projekt az ELTE Kémiai Intézetében.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) 2022-ben indította el a „Gyakorlatorientált felsőfokú képzés infrastrukturális és készségfejlesztés az ELTE-n” című projektet, amelynek egyik legfontosabb eleme a Természettudományi Kar (TTK) Kémia Intézetében épülő Super Smart Lab. A legmodernebb technológiákkal felszerelt oktató laboratórium az elmúlt évtized legnagyobb kémiai beruházása az egyetemen, melynek célja, hogy a hallgatók a világ bármelyik vegyipari tudományos műhelyében vagy vállalatában hasznosítható tudással gyarapodjanak. Napjaink egyik komoly kihívása a természettudományos képzésben, hogy az egyre nagyobb hiánynak számító vegyész utánpótlás képzést minél magasabb színvonalon lehessen biztosítani, ezzel is motiválva a fiatalokat, hogy ezt a szép pályát válasszák.
Ahogy Kacskovics Imre, az ELTE TTK dékánja korábban megfogalmazta, a Kémiai Intézetben olyan szakemberek képzése a cél, akik a modern kémia elveit a smart technológiákkal ötvözve képesek lesznek innovatív megoldásokat találni korunk tudományos és vegyipari kihívásaira. A Super Smart Lab projekt az elmúlt évtized legnagyobb kémiai beruházása az egyetemen. Az intézet és a vállalati partnerek együttműködésére remek példa a mostani: a Lenovo Magyarország tízmillió forint értékű laptoppal és egyéb informatikai eszközzel támogatja a labor megvalósítását. A gépeket március 19-én adta át az ELTE TTK-n Lukács Anita, a Lenovo Technology B.V. Magyarországi Fióktelepe ügyvezetője, és a Lenovo Global Technology Hungary Kft. egyik ügyvezető igazgatója.
Garancia az egyetemre érkező hallgatóknak
Az egyetem képviseletében Scheuer Gyula kancellár, Kacskovics Imre, a kar dékánja, Szalai István és Tarczay György, a Kémiai Intézet igazgatója és igazgatóhelyettese, valamint Ritter Dávid, az ELTE Informatikai Igazgatóság vezetője, egyben a megvalósítást lehetővé tevő EU Helyreállítási és Rezilienciaépítési Alapból finanszírozott, központi koordinációval megvalósuló projekt felelőse vette át a gépeket. Az új eszközök beépítése az épülő laboratóriumba hamarosan megkezdődik, és a közeljövőben használatba is vehetik a hallgatók.
Az új eszközpark egy fontos mérföldkő a Digitális Kémiai Központ fejlesztésében, amely magába foglalja az elméleti kémiai kutatócsoportok jelenlegi tudományos kompetenciáját és infrastruktúráját, valamint az építés alatt álló Super Smart Lab létesítményt is. Az épülő laboratórium és közösségi tér tehát nem csak a legkorszerűbb felszereléssel, de komoly szakmai háttértudással is rendelkezik, ami garanciát jelent az egyetemre érkező hallgatóknak, hogy képzésük valóban a lehető legmagasabb színvonalon valósul meg.
Képünkön – Lenovo adomány az ELTÉ-nek. (A képen balról jobbra: Kacskovics Imre, az ELTE Természettudományi Kar dékánka; Szalai István, az ELTE TTK Kémiai Intézet igazgatója, és Lukács Anita, a Lenovo Magyarország ügyvezető igazgatója.)
English summary
|