LaRocca: A chipipar a fejlődés alapjául szolgál

Siemens chipgyártásAz iparág helyzetéről szóló 2024-es jelentés kiemeli az amerikai chipipar lehetőségeit és kihívásait — írja blogjában Greg LaRocca, az amerikai Félvezetőipari Szövetség (SIA) piackutatási és gazdaságpolitikai részleg igazgatója.

A SIA az iparág helyzetéről szóló éves jelentésében elemzi a folyamatos növekedés és innováció lehetőségeit a félvezetőiparban, és rámutat az iparág tartós sikerét veszélyeztető jelenlegi és jövőbeli kihívásokra. Tavaly az iparág globális forgalma elérte az 527 milliárd dollárt, és világszerte közel egybillió félvezetőt értékesítettek, ami több mint száz chipet jelent minden egyes emberre a Földön. A ciklikus piaci visszaesés elmúltával és a félvezetők iránti nagy kereslettel a félvezetők világkereskedelmi statisztikáival foglalkozó nonprofit szervezet, a World Semiconductor Trade Statistics becslései szerint az értékesítés 2024-re 600 milliárd dollár fölé emelkedik.

A növekvő kereslet a chipgyártás növelését célzó új iparági beruházásokat ösztönzött. Részben a mérföldkőnek számító CHIPS támogatásoknak köszönhetően az Egyesült Államok az előrejelzések szerint több mint háromszorosára növeli félvezetőgyártási kapacitását, és nagyobb részesedést biztosít a félvezetőgyártásba történő új magánberuházásokból. A félvezető-ökoszisztémában működő vállalatok a CHIPS törvény kongresszusi bevezetése óta több mint kilencven új gyártási projektet indítottak az Egyesült Államokban, összesen közel 450 milliárd dollárnyi beruházást bejelentve. Ezek a beruházások az előrejelzések szerint több tízezer közvetlen munkahelyet teremtenek, és további több százezer munkahelyet támogatnak az amerikai gazdaság egészében. Az iparág világszerte befektetéseket hajt végre, és ezzel egy szilárdabb és ellenállóbb ellátási láncot hoz létre.

Greg LaRoccaA chipipar ellátási láncának megerősítése és bővítése

az Egyesült Államokban óriási lehetőségeket kínál, de jelentős kihívásokat is jelent. Például, ahogy az amerikai chip-használat bővül az elkövetkező években, úgy nő a szakképzett munkaerő iránti kereslet is. Más politikai kihívások is fennmaradnak, beleértve a CHIPS törvény folyamatos végrehajtását, az Egyesült Államok vezető szerepének megerősítését a félvezető-kutatás, -tervezés és -gyártás területén, valamint a tengerentúli piacokra való nyílt hozzáférés fenntartását, ahol a vállalatok el tudják adni az itthon gyártott chipeket.

Más kormányok is különös érdeklődést mutattak az ellátási lánc rugalmasságának előmozdítása iránt a chipek gyártása, a stratégiai függőségek csökkentése céljából. Az iparág elkötelezett a globális félvezető-ellátási láncok rugalmasságának biztosítása, a globális piacokhoz való hozzáférés további előmozdítása és a globális kereskedelem fokozódásának elősegítése mellett a mélyebb nemzetközi együttműködés révén. Összességében a félvezetőipar jó helyzetben van a hosszú távú növekedéshez. Ahogy az innováció világszerte tovább növekszik, úgy lesz szükség a félvezetőkre is, amelyek e fejlődés alapjául szolgálnak. A félvezetők még soha nem játszottak olyan fontos szerepet a társadalomban, mint ma, és iparágunk jövője még soha nem volt ilyen fényes — bizakodik LaRocca.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Újabb hitelfelvételekre készül a Kormány?

vas szept 15 , 2024
Egymásnak adják a kilincset a nagy nemzetközi pénzügyi szervezetek vezetői Budapesten. Bár az erről szóló közlemények semmitmondóak, nehéz nem arra gondolni, hogy a befagyott -és egyelőre úgy tűnik, hogy elvesző- uniós támogatásokat ezektől a szervezetektől pótolná Magyarország Kormánya. Orbán Viktor az IMF vezérigazgatójával tárgyalt A miniszterelnök tárgyalást folytat Krisztalina Georgievával, […]
Krisztalina Georgieva, a Nemzetközi Valutaalap, az IMF vezérigazgatója és Orbán Viktor miniszterelnök

És még ez is...