Magyarországon naponta társkeresők százezrei keresik az igazit és ismerkednek az internetes társkereső oldalakon. Azt gondolnánk, hogy az interneten kialakult románcok fő mozgatórugója a közös értékrend, de legújabb kutatások szerint az ismerkedés első szakaszában egyáltalán nem ez számít. A VagyokNeked.hu hat különböző területen vizsgálta meg a társkeresők összeillését: értékek, alapelvek; család; célok, munka, pénz; kommunikáció, konfliktuskezelés; szex; életmód, szabadidő. A kutatás eredménye szerint a legnagyobb esély akkor van az online ismerkedésre, ha a felek életmódja és szabadidős tevékenysége a leginkább megegyező. A kezdeti szimpátia kialakulására meglepő módon az értékek és alapelvek hasonlósága hat a legkevésbé.
A megismerkedés következő szakaszában – amikor már legalább tíz levelet váltottak egymással a felek – az életmód és szabadidő mellé felzárkóznak a személyes célok, a munkához és a pénzhez való viszony közötti összeillés. Az értékekben és az alapelvekben az összeillés nem hogy erősödne a mélyebb megismerkedés folyamata során, hanem még kevésbé számít, mint a kapcsolatfelvétel elején. A magyar társkeresők tehát azokat részesítik előnyben, akikkel közös szabadidős elfoglaltságot találnak, hasonló életmódot folytatnak és munkájukban, magánéletükben is közel megegyező célokat vallanak magukénak. Ha ezekben nagy a véleménykülönbség, sokkal kevesebb az esély egy szerelmi kapcsolat kialakulására.
A magyar társkeresők, különösen a nők, abszolút kényelmesek, konformisták.
Így aztán össze nem illő emberek lépnek kapcsolatra. De meg is van az eredménye, mert a kapcsolatban nem boldogok, a kapcsolatok legjobb esetben is csak pár évig tartanak.