K&H: tarol a “digitális kvartett”

Árva András, a K&H lakossági szegmensért felelős marketingvezetőjeFokozott tempót diktálnak az okoseszközös fizetések a K&H-nál, igaz, még bőven van tér a növekedésre – közölte Árva András, a K&H lakossági szegmensért felelős marketingvezetője.

Augusztusban a K&H-nál elérhető négyféle fizetési rendszerhez, az Apple Pay-hez, Google Pay-hez, a Garmin Pay-hez és a Xiaomi Pay-hez, vagyis a “digitális kvartetthez” köthető összesített forgalom 20,7 milliárd forintot tett ki, a tranzakciók száma pedig megközelítette a 3,1 milliót. Ez az összeget tekintve 140 százalékos, a tranzakciószámot nézve 118 százalékos növekedésnek felel meg az egy évvel korábbihoz képest, ami 2021 augusztusában 1,42 millió fizetésre 8,63 milliárd forint volt. A friss adatokból látható, hogy idén augusztusban szintlépés történt: először lépte át a tranzakciószám a hárommilliós határt.

Az év első nyolc hónapjában 125,5 milliárd forintot tett ki az összforgalom 19,2 millió fizetés révén, ami 212 és 203 százalékos többletnek felel meg a 6,3 millió fizetéssel elért több mint negyvenmilliárd forinttal. “Az adatok értékelésekor fontos megjegyezni, hogy az Apple Pay már 2019 végén elindult, míg a Google Pay tavaly áprilisban rajtolt a K&H-nál. 2021-ben a Garmin Pay és a Xiaomi Pay sem volt még egész évben elérhető, előbbivel tavaly ősz, utóbbival idén tavasz óta lehet fizetni. Így az idei adatokat ez a bázishatás is felhúzza, de a növekedési dinamika így is nagyon jelentősnek mondható” – mondta Árva.

A pénzintézet részletes statisztikái szerint az idén januártól augusztus végéig a több mint 12 millió Apple Pay-fizetés több mint 83 milliárd forintot generált, ami 130 és 142 százalékos emelkedést jelent éves szinten, ezzel párhuzamosan a közel hétmillió Google Pay-tranzakcióra 41,5 milliárdos összeg jutott, ez pedig 544 és 605 százalékos emelkedésnek felel meg. A K&H-s összeállítás szerint egy-egy okoseszközös fizetés átlagos összege az idén közel 6550 forint volt, ez 2,9 százalékkal haladja meg az előző év azonos időszakára jellemző 6362 forintot.

“Az okoseszközös fizetéseknél tulajdonképpen egy virtuális bankkártya áll a háttérben, tehát a bankkártyák továbbra is fontos szerepet játszanak a mindennapi fizetésekben, ám valószínűsíthető, hogy fizikai társaik, ha lassan is, de visszaszorulnak hosszabb távon” – tette hozzá a K&H szakembere.

Az okoseszközös fizetés területén további erőteljes emelkedésre lehet számítani, sokan ugyanis még nem is ismerik ezeket. A K&H egyik – 19-29 éves fiatalok körében végzett – reprezentatív kutatása arra jutott, hogy a két leggyakrabban használt fizetési megoldást, az Apple Pay-t és a Google Pay-t csak a 19-29 évesek fele ismeri, de több mint 30 százalékuk csak hallott róluk, ám nem tudja, mire valók.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Az elmúlt nyolc év nyomot hagyott a mobilelőfizetések számán is

vas szept 18 , 2022
ShareTweetPinShareA lakosságnál az előfizetések és a hívások számában, illetve a percforgalom alakulásában is a havidíjas mobilelőfizetések kerültek túlsúlyba 2014-2021 között – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH). A hatóság közleménye szerint az egy számlás előfizetésre jutó havi átlagos percforgalom és a hívások átlagos hossza is több mint negyven […]
sim-kártya

És még ez is...