Készült a Biztonságos internet napjára a Vodafone Alapítványa

Vodafone NetGuruA Biztonságos Internet Nap alkalmából digitális kalandjátékkal és digitális játszóházzal készült a Vodafone Magyarország Alapítvány.

Épp húsz éves a Biztonságos Internet Nap elnevezésű nemzetközi kezdeményezés, amelyet február hónapban, az Európai Unió tagállamaiban, így Magyarországon is különböző offline és online eseményekkel népszerűsítenek. Ebből az alkalomból a Vodafone Alapítvány digitális kalandjátékot hirdetett, hogy ezzel is felhívja a figyelmet a gyerekek biztonságos internethasználatának fontosságára.

A játék az E-skola oldalon elérhető NetGuru – Biztonságos internet képzésére épül, amely három különböző tananyagon keresztül – „Személyes adatok és adatvédelem”, „Digitális lábnyom” és „Hekkelés-csekkolás” – mutatja be, miket érdemes szem előtt tartani a gyerekeknek a világháló használatakor. A 9-14 éves gyerekeknek szóló, az internetbiztonság témáját játékosan és interaktívan feldolgozó, három tanórás képzést, iskolai felhasználásra tervezték. A pedagógusok az interaktív tananyag segítségével játékosan tudnak információt nyújtani a téma minél jobb megértéséhez. A tananyag közös feldolgozása pedig lehetővé teszi a diákok számára, hogy profibb és biztonságosabb módon mozogjanak az interneten. A digitális lábnyom témakörét feldolgozó tíz kérdéses digitális kalandjáték is a tananyag könnyebb elsajátítását célozza. A játékot még érdekesebbé teszi, hogy minden kérdést egy QR-kód rejt, és kizárólag okoseszközök segítségével tudják elolvasni.

A Vodafone Alapítvány 2020-ban indította el E-skola néven edukációs oldalát, ahol több gyakorlati, szemléletformáló és akkreditált digitális tananyagot és információt tett már közzé szülők, diákok és tanárok számára, hogy kreatívan, kritikusan és magabiztosan tanulják meg használni a digitális technológiákat. A két korcsportra készült Netszülő e-learning program a szülőknek segít abban, hogy gyermekeikkel megismertessék a digitális világ előnyeit és veszélyeit, és segítsenek nekik eligazodni a digitális térben. A NetGuru pedig a 9-14 éves korosztálynak, egy három tanórás képzésben mutatja be játékos és interaktív módon az internetbiztonság témáját. A képzés elvégzése és ismerete a Biztonságos Internet Napja alkalmából hirdetett digitális kalandjáték kérdéseinek megválaszolásában is nagy segítségére lehet a gyerekeknek.

(A legjobban a levélszemétről szóló, a gyerekek tanárát spammernek beállító tananyag „tetszett”… Hiába szezonja van a tanárok gyalázásának, és hát ugye a Vodafone már egy NER-közeli vállalkozássá vált: meg kell hálálni a vételhez nyújtott kormányzati segítséget. A -szerk- megj.)


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Hanyatlik a magyarországi műszaki elektronikai piac

hét febr 20 , 2023
ShareTweetPinShareA műszaki elektronikai fogyasztási cikkek globális piaca 2022-ben kihívásokkal teli időszakot élt meg. Az év utolsó negyedéve jóval elmaradt a 2021-es szinttől, és ennek következtében a teljes éves forgalom kilenc százalékkal maradt el 2021-hez képest. A szektorok világszintű visszaesése eltérő mértékű volt. A legnagyobb csökkenést a szórakoztató elektronikai termékek szenvedték […]
grafikon

És még ez is...