Innovatívabbak a családi cégek a vállalati szektor átlagánál

családNem sokkal, de innovatívabbak a hazai családi cégek, mint a vállalati szektor általában – derül ki a K&H innovációs kutatásából.

A kutatás szerint Magyarországon a családi vállalkozások száma meghaladja a 900 ezret, a hazai vállalkozások kétharmada ebbe a kategóriába tartozik. (Gyanítjuk, hogy meg sem közelíti a szektor támogatottsága a nagyvállalatoknak kiosztott állami támogatások összegét. A -szerk- megj.) A vizsgálat eredménye szerint a családi vállalatok 48 százaléka vezetett be új, vagy jelentősen javított terméket, illetve szolgáltatást az elmúlt két évben, míg az összes vállalatot nézve ez az arány 45 százalék. A családi vállalatok a vállalati szektorhoz hasonlóan jellemzően az elmúlt két év bevételének kettő-tíz százalékát forgatták vissza innovációs tevékenységre. A fejlesztésekben elsősorban a vállalat saját dolgozói vettek részt, de a családi vállalatok hat százaléka technológiai startupokat is bevont a folyamatba, míg a teljes vállalati szektorban csak négy százalék volt ennek aránya.

A teljes vállalati szektorral megegyezően a családi cégek átlagosan a működési költségek öt százalékát fordították szoftvervásárlásra, informatikai fejlesztésekre és a folyamatok automatizációjára 2020 óta. A családi vállalatoknál az elmúlt két évben főként olyan digitális korszerűsítés történt, aminek eredményeképpen a meglévő szoftvereket, alkalmazásokat már hálózatban tudják kezelni, valamint egyszerűbbé és gyorsabbá vált a feldolgozható adatok rendszerezése, számítása és kiértékelése. A teljes vállalati szektorban is történtek ilyen jellegű fejlesztések, csak kisebb mértékben. A dolgozók informatikai tudásának fejlesztésére a családi cégek valamivel több pénzt költöttek, mint a vállalatok általában, előbbinél átlagosan 22 dolgozónak, utóbbinál pedig 20-nak biztosítottak informatikai továbbképzést 2020 óta.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

A CIG közel 800 millió forint állami támogatást nyert fejlesztésre

hét jan 9 , 2023
ShareTweetPinShareA CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító Zrt. és a Széchenyi István Egyetem közel 800 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert személyre szabható biztosítási termékek fejlesztésére. A konzorciumot vezető CIG Pannónia közleménye szerint a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által támogatott projekt összköltsége 1,44 milliárd forint. A társaság […]
forint

És még ez is...