Új, az innovációt középpontba helyező verseny, az InnOtdk megrendezéséről kötött megállapodást az Magyar Innovációs Szövetség (MISZ), a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ), a Neumann János Számítógéptudományi Társaság (NJSZT) és az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT).
A kétévente megrendezésre kerülő megmérettetésen a jól ismert OTDK versenyekhez hasonló szervezésben egyetemisták indulhatnak olyan projektekkel, amelyek innovációra épülő megoldásokra épülnek. A kutatások területén mostanra széles körben egyetértés alakult ki abban, hogy ahol lehetséges, a kutatások eredményeit érdemes minél előbb a konkrét hasznosulás irányába is elmozdítani. Ezt a gondolatot szem előtt tartva a megállapodás aláírói elkötelezettek a tudományos eredmények gyakorlati hasznosításának elősegítésében, amelyet a mostani együttműködéssel tovább kívánnak erősíteni.
Az aláírók célja, hogy tudatosítsák a tudományos diákköri tevékenységet végző hallgatókban az innováció jelentését, szerepét, és biztassák őket, hogy amennyiben azt kutatásuk lehetővé teszi, annak gyakorlati alkalmazását is vizsgálják.
Legalább négy főből álló zsűri választ majd
Az I. innOtdk kiírásra a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) pályamunkájukkal benevező fiatalok jelentkezését várják a kiírók. A bírálók értékelései alapján az innOtdk-t meghirdető szervezetek által delegált, legalább négy főből álló zsűri választja ki azt a legfeljebb harminc pályázatot, amelynek benyújtói részt vehetnek a verseny második fordulóját jelentő I. innOtdk döntőjében, 2025 szeptemberében. A kiválasztott pályázatok benyújtói részére az I. innOtdk döntőjében való részvételre történő felkészüléshez és a pályázat innovációs tartalmának fejlesztéséhez a MISZ, a NIÜ és a NJSZT mentort biztosít.
A következő évben a hallgatók a Tudományos Diákkörök országos, az OTDT által koordinált szervezeti rendszerében jelentkezhetnek – a hagyományos OTDK versenyek közötti években – az innovációs megmérettetésre. A MISZ minden tapasztalatával, szakértői tudásával támogatja ezt a nagyszerű kezdeményezést, amelyet az Országos Tudományos és Innovációs Olimpia egyetemi kiterjesztésének tekint.
English summary
|