mínuszos.hu

Így zajlik egy építkezés

costell.huA technológia számos folyamatot változtatott meg az elmúlt évtizedekben. Gondoljunk csak bele: régebben például a házakat is kézzel építették, így az egy rendkívül hosszas és fárasztó folyamat volt, melynek a központjában nem az állt például, hogy milyen legyen a padló.

Manapság már gépek százai állnak rendelkezésre ahhoz, hogy álmaink otthonát összerakják a szakemberek, mégpedig pontosan olyanra, amilyenre mi azt megálmodtuk.

De a végeredmény sajnos a gépek segítségével sem garantált, ezért ha azt szeretnénk, hogy a végeredmény tényleg olyan legyen, amilyennek megálmodtad, akkor a Costell Építő generálkivitelező szakemberei neked is segítenek a profi megvalósításban.

Cikkünkben a modernkori építkezések menetéről lesz szó

1. Telek kiválasztása

Az első, vagy mondhatni nulladik lépés a telek kiválasztása, ugyanis enélkül nem tudjuk elkezdeni a tervezési folyamatokat.

Természetesen logikus, hogyha telket választunk, akkor vannak már elképzelések az építendő ingatlanról, éppen ezért érdemes szakértői véleményt kérni a tényleges vásárlás előtt, hiszen így kiderülhet, ha valamiért nem lehet a megálmodott háztípust odaépíteni.

2. Tervezési folyamatok

Legelőször az építési tervet kell elkészíttetnünk, mely magában foglalja a funkcionális és szerkezeti megoldásokat is, melyek alapján már elkészíthetők az elektronikai, gépészeti, statikai szakági tervek is.

Ha mindez a kezünkben van, akkor engedélyeztetnünk kell a terveket, ugyanis enélkül nem vághatunk bele a tényleges cselekvésbe.

3. Alapozás és szerkezeti felépítés

Az ingatlanok legfontosabb eleme az alap, így ezt a lépést különös gonddal kell elvégezni. Az alapnak illeszkednie kell a ház és a talaj típusához, valamint a terheléshez is, ugyanis ezek figyelembevétele nélkül nem lesz kellően stabil.

Ha kész az előző lépés, jöhetnek a falak, a födémek és a tető.

4. Belső munkálatok

Hiába van tető a házon, bőven akad még teendő: be kell építeni a nyílászárókat, szigetelni és vakolni kell a falakat, burkolni a padlót, csak hogy néhány fontos munkálatot említsünk.

Ezek a lépések részben funkcionálisak, részben viszont már esztétikai értelemben is fontosak.

5. Gépészet és elektronika

A pontosan előkészített tervek alapján jöhet a fűtés-, víz- és elektromos rendszer kialakítása, mely talán a legkomplexebb tevékenységsorozat az összes közül.

Érdemes felkészülni arra, hogy ehhez kell majd a legtöbb típusú szakembert felkeresni és összehangolni, így nem egyszerű lépés.

Generálkivitelezéssel minden könnyebb

A fentebb említett ötödik lépés után már csak a lakberendezés és költözés maradt hátra, ám ezek már értelemszerűen nem képezik az építkezés részét.

A folyamatból hamar kitűnik, hogy egyáltalán nem gyerekjáték összehangolni ennyi ember munkáját és precízen megtervezni, levezényelni a házépítés folyamatát. Erre szerencsére a generálkivitelezők nagyon jó opciót nyújthatnak, ugyanis a tervek elkészítésének lépésétől kezdődően teljesen rájuk bízhatjuk a feladatokat.

Bár a technikai újítások elképesztő módon megreformálták mára az építkezések folyamatait, akkor járunk legjobban, ha nem mi magunk végezzük, hanem inkább generálkivitelezőre bízzuk a házunk építését.


 

Exit mobile version