Csúcsokat döntött tavaly a Gloster

A fotón jobbról balra: Pintér Attila (Dr. Pintér Attila ügyvédi iroda), Tóth Attila (Minero ), Sárközi Zoltán (Minero ), Szekeres Viktor (Gloster), Murvai Attila (Minero), Kovács Ákos (Absolvo Consulting Kft.)Rekord árbevétellel és üzemi eredménnyel zárta az elmúlt évet a Gloster Infokommunikációs Nyrt.

Az árbevétel 27 százalékkal, 6,349 milliárd forintra emelkedett, a kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredmény (EBITDA) 19 százalékkal, 940 millió forintra nőtt tavaly. A cég közleménye szerint a növekedés motorja a nemzetközi szoftverfejlesztési üzletág volt, az árbevétel 78 százalékkal kétmilliárd forint fölé ugrott és az árbevétel 38 százalékát tette ki, ezzel a társaság legfontosabb üzletágává vált. Az adózott eredmény 421 milliárd forintról 414 forintra csökkent. A BÉT honlapján elérhető befektetői prezentációban jelezték, hogy a társaság minden negyedévben rekordnagyságú nyitott rendelésállománnyal – elsősorban szolgáltatási vagy licenc díj – rendelkezett.

A társaság tavalyi vállalati felvásárlása közül kiemelkedik a németországi székhelyű G-Plus Consulting GmbH-ban szerzett 51 százalékos tulajdonrész, ezzel a Gloster a legnagyobb német autógyárak közvetlen informatikai beszállítójává vált. Ezen túl két magyarországi székhelyű, nemzetközi piacon is aktív szoftverfejlesztő céget vett a Gloster: 54 százalékos tulajdonrészt szerzett az FF Next Technologies Kft. (ff.next) fintech design és fejlesztő társaságban, valamint hatvan százalékos részesedést vásárolt az európai magánegészségügyi informatikai piacon is aktív, pécsi székhelyű Lanoga Kft.-ben.

Korábbi közlésük szerint a menedzsment 2025-re 15,8 milliárd forint árbevétellel és 3,3 milliárd forint EBITDA-val számol. A 2021 végén bemutatott stratégia szerint három éven belül az árbevétel harminc-negyven százaléka külföldi piacokról származhat és a megújuló árbevétel aránya elérheti a 75-80 százalékot, a 2021-es 54,4 százalék után. A növekedés motorja továbbra is a korábban megvásárolt társaságok (üzletágak) organikus növekedése és az újabb hazai és nemzetközi akvizíciók – írták.

A Gloster cégcsoport létszáma az öt magyar irodában – Budapest, Szeged, Kecskemét, Pécs, Nagytarcsa – 56 százalékkal nőtt tavaly és 2022 végére elérte a 202 főt.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Egyre szerethetőbb a kötelező turisztikai adatgyűjtő szoftver

sze ápr 26 , 2023
ShareTweetPinShareAlapvető értékesítési funkciókat is képesek ellátni a statisztikai adatszolgáltatást végző „Vendégem” szoftverek, amelyeket a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központnál (NTAK) regisztráló minden üzlet és turisztikai attrakció ingyenesen megkaphat. A Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) közleménye szerint a szoftvercsalád segíti a vállalkozásokat a digitális átállásban, két változata van, egy a vendéglátást, a másik […]
Mindent tudni akarok!

És még ez is...