A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) vizsgálja az Oracle-nél történt kibertámadást, ami betegadatok ellopásához vezetett – jelentette a Bloomberg News nyomán a Reuters.
A hónap elején az Oracle értesítette néhány egészségügyi ügyfelét, hogy valamikor január 22-e után hackerek hozzáfértek a szervereihez, és a betegadatokat egy külső helyre másolták — írta a jelentés, hozzátéve, hogy a hackelés célja több egészségügyi szolgáltató megzsarolása volt az Egyesült Államokban. Az Oracle a jelentés szerint február 20-a körül szerzett tudomást a jogsértésről és az sem volt világos, hogy hány betegadatot törtek fel, és mely egészségügyi szolgáltatók voltak a célpontok. A vállalat közölte az ügyfelekkel, hogy a hackerek régebbi Cerner-szerverekhez fértek hozzá, és olyan adatokat vittek el, amelyeket még nem helyeztek át az Oracle felhőalapú tárolási szolgáltatására.
Az adatbázisspecialista társaság 2022-ben 28 milliárd dollárért vásárolta fel a Cerner Corp amerikai egészségügyi informatikai vállalatot, ami megerősítette a vállalat szerepvállalását az elektronikus egészségügyi nyilvántartások ágazatában, és valószínűleg növelte a felhőplatformját használó egészségügyi ügyfelek számát. A vásárlással együtt járt az amerikai veteránügyi minisztériummal kötött 16 milliárd dolláros szerződés, amely a jelentés szerint nagy nyilvánosságot kapott üzemzavarok és a törvényhozók ellenőrzése mellett zajlott. Az FBI nem kívánt nyilatkozni, az Oracle pedig nem válaszolt a Reuters megkeresésére.
English summary
|