Az ipar igénye és az önvezető járművek esete: mesterképzés indul a BME-n és az ELTE-n

Az ipar igényeinek kielégítésére, a dinamikusan fejlődő technológiai trendekhez igazodva két angol nyelvű mesterképzés indul szeptemberben az önvezető járművekhez kapcsolódóan. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) közlekedésmérnöki és járműmérnöki kara autonóm járműirányítási mérnök mesterszakot, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) informatikai kara autonóm rendszerek informatikus mesterszakot indít. Az informatikus szakemberhiány enyhítésére a BME üzemmérnök informatikus végzettséget adó hároméves alapszakot is hirdet, az ugyancsak szeptemberben induló képzésen.

Józsa János, a BME rektora elmondta, becslések szerint húszezer informatikus hiányzik Magyarországon, ez csak a képzések felgyorsításával pótolható, a szeptemberben induló üzemmérnök informatikus képzésben a három évre rövidített tananyagot, ugyanaz a kiváló oktatói gárda adja le, mint az egyetem többi képzését. A BME rektora az autonóm járműirányítási mesterszakról szólva felhívta a figyelmet arra, hogy a kutatás-fejlesztés még javában tart az önvezető járművek területén, amihez már most be tudott kapcsolódni az oktatás, és így az ipari igényekre rugalmasan reagálhat az egyetem.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Bitcoint próbáltak bányászni egy orosz atomkutató-központ szuperkomputerével, nagyon ráfáztak

hét febr 12 , 2018
ShareTweetPinShareŐrizetbe vette az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) a szarovi Összoroszországi Kísérleti Fizikai Tudományos Kutatóintézetének két mérnökét, akiket azzal vádolnak, hogy megpróbáltak bitcoint bányászni az intézmény szuperkomputerével – közölte pénteken az Interfax. Az értesülést Tatyjana Zalesszkaja, a zárt intézet sajtószolgálatának vezetője megerősítette. Szarovban 2011-ben állították rendszerbe az akkor Oroszországban a […]

És még ez is...