mínuszos.hu

Az eMAG nem ért egyet, de fizet

eMagAz eMAG a bírsággal kapcsolatos állásfoglalásában azt közölte, hogy tudomásul veszik a versenyhatóság döntését, bár annak megállapításaival nem értenek maradéktalanul egyet.

Tavaly a Gazdasági Versenyhivatallal (GVH) megállapodtak egy olyan jóvátételi programról, amelynek keretében több mint egymilliárd forint kedvezményt biztosítottak a magyarországi ügyfeleknek, a további mintegy hárommilliárd forint értékű, hazai vállalkozásokat támogató program mellett. Mindent megtettek annak érdekében, hogy vállalásaik teljesítését a lehető legátláthatóbb módon igazolják. A legnagyobb hazai e-kereskedőként már hónapokkal a 2022. májusi 28-i határidő előtt az európai Omnibusz Irányelvnek megfelelően tüntették fel akciós áraikat annak ellenére, hogy ez a lépés jelentős versenyhátrányt jelentett a külföldi székhelyről Magyarországra árusító, így a hatóság fókuszába nem kerülő konkurenseikkel szemben – közölte az eMAG.

A 2001-ben Romániában alapított vállalat a régió vezető internetes kereskedője, négy országban folytatja tevékenységét: Romániában, Magyarországon, Bulgáriában és Lengyelországban. A magyarországi piacra 2013-ban léptett be. A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint az eMag a 2020-as üzleti évben 310 dolgozót foglalkoztatott, 2021-ben 343-at. A cég éves nettó árbevétele 2020-ban 52,904 milliárd forint volt, 2021-ben 34,805 milliárd forint. Adózott eredménye 2020-ban 670 millió forint, 2021-ben pedig 893 millió forint volt.


 

Exit mobile version